Teatr

"Bon Voyage" najlepszy wśród monodramów

Chojnickie Studio Rapsodyczne wzięło udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Teatralnym "WIEŻOWISKO" w Gniewinie, skąd wróciło z pierwszą nagrodą.


Spektakl "Będę tęsknić"

Chojnickie Centrum Kultury 23 maja zaprasza na premierę spektaklu "Będę tęsknić" w wykonaniu Teatru Dimmi. Przedstawienie przenosi widza do przyszłości, czasów w których pojęcia miłości czy prawdy zostały zastąpione takimi słowami jak usługa i manipulacja.


Spektakl dla dzieci "Ronja, córka zbójnika"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 19 maja na premierę spektaklu "Ronja córka zbójnika" w wykonaniu młodych aktorów Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Przedstawienie powstało na podstawie książki Astrid Lindgren.


Komedia "Gąska" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 16 maja na kolejną świetną propozycję Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. "Gąska" Nikołaja Kolady to rewelacyjna komedia opowiadająca historię młodej pięknej aktorki, która poprzez swoje romanse wprowadza niemały zamęt w nowym miejscu pracy.


Spektakl "Meritum, to Ty?"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 9 maja na premierę spektaklu "Meritum, to Ty?", który utrzymany jest w konwencji recitalu teatralnego, gdzie pieśni pełnią rolę dopełniającą, komentując wydarzenia między głównymi bohaterami.


Sukcesy na etapie wojewódzkim OKR

Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbył się w Gdyni, a powiat chojnicki reprezentowany był przez 4 uczestników.


Komedia kryminalna "Pół na pół"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 11 kwietnia na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Piotr Polk i Piotr Szwedes wystąpią w świetnej komedii wyreżyserowanej przez Wojciecha Malajkata.


Wyniki konkursów recytatorskich

Od 26 do 28 marca w Chojnickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W obu konkursach wzięło udział łącznie 73 recytatorów. Do etapów wojewódzkich zakwalifikowano łącznie 8 wykonawców.


Polski Teatr Tańca w spektaklu "Żniwa"

4 kwietnia w Chojnickim Centrum Kultury wystąpią najlepsi tancerze Polskiego Teatru Tańca z Poznania w wypełnionym zmysłowością spektaklu Iwony Pasińskiej i Igora Gorzkowskiego pt. Żniwa.


Spektakl charytatywny "Królowa Śniegu"

Burmistrz Chojnic i Stowarzyszenie Sabat Szefowych zapraszają 31 marca na charytatywny pokaz spektaklu "Królowa Śniegu" w wykonaniu uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej PIANO z Człuchowa.


Strony

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.