Taniec

Koncert ZPiT „Bławatki” na Chojnickim Aniołowie

Organizatorem festynu jest Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum, które zbiera fundusze na budowę stacjonarnego hospicjum w Chojnicach. Cel ten pomagają osiągnąć artyści, którzy prezentując swoje umiejętności zachęcają publiczność do udziału w charytatywnej kweście.


Taneczny weekend z sukcesami

Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury miały bardzo pracowity weekend. Najpierw w sobotę zaprezentowały się na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dance Art w Nowym Dworze Gdańskim, by dzień później pojechać na równie udany turniej do Bydgoszczy.


Koncert taneczny zespołów, duetów i solistów 2019

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 13 czerwca o godz. 18:00 na na koncert podsumowujący sezon taneczny 2018/2019. Będzie można zobaczyć choreografie, z którymi zawodniczki prezentowały się na tanecznych parkietach w całej Polsce.


„Kaszubi na Ziemi Krajeńskiej”- edukacyjny wyjazd ZPiT Bławatki

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” przyjął zaproszenie z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce Krajeńskiej, gdzie zaprezentował folklor kaszubski przed licznie zgromadzoną publicznością.


Dwa złote medale dla Marty Szczęsnej

26 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Form Tanecznych "Wygibajka w Redzie", gdzie świetnie zaprezentowała się tancerka z Chojnickiego Centrum Kultury.


Świetne występy tancerek w Bydgoszczy

Wspaniałe wyniki najstarszego zespołu Music Dance z Chojnickiego Centrum Kultury. Na XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Bydgoszczy tancerki wytańczyły aż cztery pierwsze, dwa drugie, jedno trzecie i trzy czwarte miejsca.


Tancerki ChCK na konkursie w Śliwicach

W sobotę 27 kwietnia zespół Sigma z Chojnickiego Centrum Kultury oraz solistki z zespołu Music Dance, zaprezentowały się w Śliwicach w ramach Kulturalnego Konkursu Tanecznego.


Medale tancerek na turnieju w Gdańsku

6 tancerek reprezentowało Chojnickie Centrum Kultury na Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych "Dance Group" w Gdańsku. Nasze tancerki ośmiokrotnie stawały na podium.


Podwójne podium dla zespołu Sigma

Zespół Sigma z Chojnickiego Centrum Kultury 30 marca zaprezentował się na I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Białobrzeski Dance Show w Gdańsku, skąd przywiózł 3 nagrody.


Gala taneczna zespołów, duetów i solistów ChCK

31 stycznia o godz. 18:00 w nowych choreografiach zaprezentują się zespoły, duety i soliście Chojnickiego Centrum Kultury, a gościem specjalnym koncertu będzie Kamil Czarnecki, finalista programu You Can Dance.


Strony

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.