Taniec

Lato z zespołem Pieśni i Tańca „Bławatki”

25 czerwca „Bławatki” oficjalnie zakończyły rok szkolny. Były gratulacje, dyplomy i upominki oraz próby, bo zespół ma przed sobą festiwalowe plany wakacyjne.


Relacja z Koncertu Tanecznego 2022

23 czerwca na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbył się koncert taneczny. Tradycyjnie wystąpiły zespoły, duża i mała formacja, duety oraz solistki, które przez cały rok trenują pod czujnym okiem Moniki Michalewicz, instruktorki tańca ChCK.


Tancerki z ChCK na Festiwalu Tańca w Warszawie

Znakomite wyniki osiągnęły tancerki ChCK, które 11 i 12 czerwca w Warszawie walczyły o Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym pod patronatem Polskiej Federacji Tańca.


Cztery nagrody specjalne we Włocławku dla tancerek z ChCK

Nagrody na Festiwalu Tańca Włocławek-Baruchowo trafiły do instruktora Moniki Michalewicz za debiut zespołu dziecięcego Music Dance 6-7-8-9 lat w stylu modern oraz do trzech solistek zespołu Sigma: Julii Religi, Mari Buszek i Amelii Pawlak.


Wiosenny turniej tańca w pracowni ChCK

Dla tancerek Chojnickiego Centrum Kultury początek kwietnia upłynął pod znakiem wewnętrznych Wiosennych Konkursów Tańca.


Znakomita forma artystyczna zespołu Sigma z ChCK

Ze świetnej strony pokazały się nasze tancerki, które startowały na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Bełchatowie.


Tancerki z ChCK na dwóch festiwalach tańca

Tancerki na co dzień trenujące w Chojnickim Centrum Tańca w marcu wzięły udział w dwóch ogólnopolskich festiwalach tańca w Bojano oraz Mogilnie.


Relacja z Gali Tanecznej 2022

10 lutego na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbyła się gala taneczna. Tradycyjnie wystąpiły zespoły, duża i mała formacja, duety oraz solistki, które przez cały rok trenują pod czujnym okiem Moniki Michalewicz, instruktorki tańca ChCK. Koncert poprowadził gość specjalny Jacek Wazelin wraz z Ewą Kerplik.


Taneczne Mikołajki

Od 6 do 10 grudnia w pracowni tanecznej Chojnickiego Centrum Kultury odbywały się mikołajkowe konkursy, warsztaty i spotkania przy choince w małym gronie.


Znakomite wyniki na Mistrzostwach Mokotowa

Ze świetnej strony w Warszawie pokazały się tancerki Chojnickiego Centrum Kultury. Solistki szczególnie dobrze wypadły w dance art i art improvisation do muzyki organizatora, najlepiej zatańczył zespół Music Dance. W solo pierwsze i drugie miejsca wytańczyły Martyna Krawczyk, Marika Paluch, Maria Buszek, Natalia Mosek, Maja Lenz i Kinga Kitowska. Na turnieju debiutowała Maria Buszek.


Strony

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia

Letnie warsztaty plastyczne

18.07.2022 - 29.07.2022