Taniec

Znakomite wyniki tancerek ChCK na turnieju w Gdańsku

11 reprezentantek Chojnickiego Centrum Kultury zaprezentowało się w Gdańsku na turnieju "GDAŃSK DANCE SPOT 2024’’ organizowanym pod patronatem Polskiej Federacji Tańca. Solistki w wieku od 8 do 18 lat wytańczyły łącznie 8 miejsc na podium.


Za nami Zimowa Gala Taneczna 2024r. - zobacz zdjęcia

To był wieczór pełen tanecznej pasji. 22 lutego br. odbyła się Zimowa Gala Taneczna, która dostarczyła wiele emocji, zarówno publiczności, jak i samym występującym, czyli niezwykle utalentowanym i wielokrotnie nagradzanym tancerkom, ćwiczącym na co dzień w Chojnickim Centrum Kultury pod czujnym okiem instruktorki, choreografki i pedagożki tańca pani Moniki Michalewicz.


Wyniki ogólnopolskiego festiwalu tanecznego w Błoniu

16 grudnia zespoły i solistki Chojnickiego Centrum Kultury uczestniczyły w Ogólnopolskim Festiwalu Rudolf w Błoniu koło Warszawy.


„Bławatki” życzą Wesołych Świąt

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” składa wszystkim miłośnikom folkloru WSZËTCZÉGÒ BËLNÉGÒ NA GÒDË! i zaprasza na cykl muzyczno-artystycznych spotkań z kaszubszczyzną w tle.


Koncert tancerek w galerii Brama Pomorza

24 listopada tancerki Chojnickiego Centrum Kultury zaprezentowały swoje taneczne umiejętności podczas obchodów 10-lecia galerii.


Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury na Mistrzostwach Mokotowa

11 miejsc na podium, w tym 5 na najwyższym stopniu wytańczyły tancerki ChCK w Warszawie.


Tancerki ChCK zaproszone do Lipnicy

4 października 2023 r. w Zespole Szkół w Lipnicy wystąpiły zespoły i solistki Chojnickiego Centrum Kultury.


Zajęcia cyrkowe - zapisy

Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach cyrkowych w sezonie 2023/24.


„Bławatki” wspominają wakacje i zapraszają do zespołu

„Bławatki” z sukcesem zrealizowały wakacyjne plany prezentując mieszkańcom i turystom szeroki wachlarz tradycyjnych tańców i pieśni kaszubskich. W nowym roku szkolnym zapraszają do zespołu, który łączy umiejętności z fantastyczną zabawą.


Tancerki ChCK na międzynarodowym festiwalu w Bułgarii

Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury spędziły cały tydzień na Międzynarodowym Festiwalu "WYSPA SZTUKI", który odbywał się na pięknej, zabytkowej starówce w Neseberze, w południowym Słonecznym Brzegu.


Strony

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.