Taniec

Świetne występy tancerek w Bydgoszczy

Wspaniałe wyniki najstarszego zespołu Music Dance z Chojnickiego Centrum Kultury. Na XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Bydgoszczy tancerki wytańczyły aż cztery pierwsze, dwa drugie, jedno trzecie i trzy czwarte miejsca.


Tancerki ChCK na konkursie w Śliwicach

W sobotę 27 kwietnia zespół Sigma z Chojnickiego Centrum Kultury oraz solistki z zespołu Music Dance, zaprezentowały się w Śliwicach w ramach Kulturalnego Konkursu Tanecznego.


Medale tancerek na turnieju w Gdańsku

6 tancerek reprezentowało Chojnickie Centrum Kultury na Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych "Dance Group" w Gdańsku. Nasze tancerki ośmiokrotnie stawały na podium.


Podwójne podium dla zespołu Sigma

Zespół Sigma z Chojnickiego Centrum Kultury 30 marca zaprezentował się na I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Białobrzeski Dance Show w Gdańsku, skąd przywiózł 3 nagrody.


Gala taneczna zespołów, duetów i solistów ChCK

31 stycznia o godz. 18:00 w nowych choreografiach zaprezentują się zespoły, duety i soliście Chojnickiego Centrum Kultury, a gościem specjalnym koncertu będzie Kamil Czarnecki, finalista programu You Can Dance.


Medale tancerek na turnieju we Wrześni

9 grudnia jedenaście tancerek z Chojnickiego Centrum Kultury uczestniczyło w Grand Prix Polski "Dance Września". Nasze zawodniczki wróciły z Wielkopolski ze świetnymi wynikami.


„Bławatki” na Dniach Kultury Kaszubsko-Pomorskiej

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” z radością przyjął zaproszenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chojnicach, do uczestnictwa w obchodach Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej.


Pracowity weekend tancerek

W dniach 13-14 października tancerki Chojnickiego Centrum Kultury bardzo udanie wystąpiły na dwóch ogólnopolskich turniejach tanecznych w Łebie oraz w Bydgoszczy.


Zapisy na zajęcia taneczne

Chojnickie Centrum Kultury informuje, że w dniach od 3 do 7 września przyjmuje zapisy na zajęcia taneczne na rok szkolny 2018/2019.


Koncert taneczny zespołów, duetów i solistów 2018

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w środę 20 czerwca o godz. 18:30 na na koncert taneczny, w którym zaprezentują się utytułowane zespoły, duety i soliści z ChCK.


Strony

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.