Znakomite wyniki tancerek ChCK na turnieju w Gdańsku

11 reprezentantek Chojnickiego Centrum Kultury zaprezentowało się w Gdańsku na turnieju "GDAŃSK DANCE SPOT 2024’’ organizowanym pod patronatem Polskiej Federacji Tańca. Solistki w wieku od 8 do 18 lat wytańczyły łącznie 8 miejsc na podium.

Turniej w stolicy naszego województwa odbył się w miniony weekend (9-10 marca). To niezwykłe wydarzenie w kalendarzu tanecznych imprez skupia Mistrzów i vice Mistrzów Świata, Europy i Polski najbardziej prestiżowej organizacji międzynarodowej na świecie, czyli International Dance Organization, a także Polskiej Federacji Tańca i Polskiego Związku Tańca.

Atmosfera podczas prezentacji była bardzo gorąca. Turniej słynie z wysokiego poziomu i surowych ocen jurorów. W gronie sędziów Polskiej Federacji Tańca znalazł się min. bardzo wymagający i doświadczony, a szerszej publiczności znany
z programu "Taniec z gwiazdami": Piotr Galiński. W Polskiej Federacji Tańca, już niedługo kwalifikacje w jazzie i modernie do Mistrzostw Świata. Kwalifikacje w Performing ART Improvisation odbyły się już w Gdańsku. Na taryfę ulgową nie mogli liczyć nawet najmłodsi uczestnicy - muzyka, do której zatańczyły młode solistki była bardzo trudna. W każdej kategorii wiekowej sędziowie oczekiwali profesjonalizmu na najwyższym poziomie. Na turnieju debiutowała Nina Fierek z zespołu Music Dance, w kategorii 11-12 lat.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Solo Performing Art Improvisation 11-12 lat: I miejsce Matylda Pałubicka;
Solo Performing Art Improvisation 17+ : I miejsce Oliwia Nowińska;
Solo Performing Art Improvisation 9-10 lat: II miejsce Julia Muszyńska, III miejsce Zuzanna Gakan;
Solo Performing Art Improvisation debiutantki 15+: II miejsce Michalina Jurkiewicz;
Solo Performing Art Improvisation debiutantki 11-12 lat: II miejsce Nina Fierek;
Solo Performing Art Improvisation do 8 lat: III miejsce Magdalena Knopik;
Solo Performing Art Improvisation 13-14 lat klasa D : III miejsce Lena Kaczorowska;
Solo Performing Art Improvisation 13-14 lat klasa C : X miejsce Lena Piskor;
Solo Performing Art Improvisation 9-10 lat: V miejsce Nadia Czupa;
Solo Performing Art Improvisation 15-16 lat: V miejsce Jasmina Kloskowska;

Przygotowanie techniczne i taneczne tancerek: Monika Michalewicz.

Wszystkim gratulujemy pięknych występów i wysokich not u sędziów; trzymamy kciuki za dalsze zmagania!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia