Za nami Zimowa Gala Taneczna 2024r. - zobacz zdjęcia

To był wieczór pełen tanecznej pasji. 22 lutego br. odbyła się Zimowa Gala Taneczna, która dostarczyła wiele emocji, zarówno publiczności, jak i samym występującym, czyli niezwykle utalentowanym i wielokrotnie nagradzanym tancerkom, ćwiczącym na co dzień w Chojnickim Centrum Kultury pod czujnym okiem instruktorki, choreografki i pedagożki tańca pani Moniki Michalewicz.

Zimową Galę Taneczną swoją obecnością zaszczycił burmistrz miasta Arseniusz Finster, który pogratulował młodym adeptkom sztuki tanecznej licznych sukcesów. Na scenie zaprezentowały się zespoły, duety i solistki. Publiczność mogła podziwiać nie tylko ciekawą choreografię, ale też kostiumy. Za wszystkie te elementy odpowiada p. Monika Michalewicz.

Gala to nie tylko pokaz umiejętności, ale również czas podsumowań. Minione półrocze przyniosło wiele sukcesów. Nasze tancerki uczestniczyły w licznych turniejach, koncertach, festiwalach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu "Wyspa Sztuki"
w słonecznej Bułgarii. Galę poprowadzili Ewa Kerplik z Chojnickiego Centrum Kultury i gość specjalny: Sebastian Białobrzeski - tancerz, choreograf, pedagog, instruktor, który z humorem dzielił się z chojnicką publicznością swoim wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy do oglądania zdjęć z gali.

Foto: Daniel Frymark

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia