XI Chojnickie Noce Operetkowe

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na 11. edycję Nocy Operetkowych w Fosie Miejskiej w dniach 19-20 sierpnia.

Przed nami dwa piękne wieczory z piękną muzyką, wybitnymi gośćmi i znakomitymi śpiewakami.

Sobota 19 sierpnia godz. 20:00

Największe Operetkowe Przeboje

Koncert pokaże w wesołej odsłonie, społeczeństwo przedwojennej epoki. Pusty światek nocnych lokali, lowelasów i szansonistek, światek, w którym kochanków i metresy zmieniano wraz z każdym programem i z nocy robiono dzień... To cała plejada - uwodzicielek, ówczesnych celebrytek, zalotników o różnych intencjach i charakterach.

To prawdziwa feeria wspaniałych melodii i tekstów, które zostały przetłumaczone przez polskich mistrzów pióra jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa, okraszone słowem o muzyce i anegdotami związanymi z kompozytorami.

Ukazanie tego wszystkiego co określa się mianem "Złotej ery wiedeńskiej operetki". A także pokazanie w krótkich epizodach tego, co działo się w tym czasie w innych zakątkach Europy.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Bartosz Żurakowski - dyrygent
Milena Lange - sopran
Elżbieta Cabała - mezzosopran
Rafał Żurakowski - tenor
Emilia Czekała - prowadzenie

Niedziela 20 sierpnia godz. 20:00

Muzyczne Tournée Dookoła Świata

W tym dniu Fosa Miejska w Chojnicach zabrzmi melodiami z najodleglejszych zakątków świata! Na scenie rządzić będą znakomite śpiewaczki: Alejandrina Vazquez z Meksyku oraz Yeyoung Sohn z Korei Południowej. Zaprezentują się zarówno w klasycznym europejskim repertuarze, jak i utworach pochodzących z ich własnych krajów, dzięki czemu chojnicka publiczność ruszy w absolutnie niezapomnianą podróż.

Uczestników tych wojaży będzie jednak zdecydowanie więcej! Nasze solistki wesprze cały chór Adoramus, który wykona m.in. wiązanki najpiękniejszych melodii słynnych musicali, takich jak "Upiór w operze" czy "Nędznicy".

Nad całością od strony muzycznej czuwać będzie Marek Czekała, a przewodniczką w podróży będzie jego córka, Emilia.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Marek Czekała - dyrygent
Alejandrina Vazquez (Meksyk) - sopran
Yeyoung Sohn (Korea Południowa) - sopran
Chór Adoramus
Emilia Czekała - prowadzenie

Zapraszamy!

367430998_979530009926587_5438410218697847097_n.jpg
Fot. Michał Mielewczyk

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia