X Chojnickie Noce Operetkowe

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają 20 i 21 sierpnia na 10. edycję muzycznego wydarzenia, na które z niecierpliwością czekają zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Przed nami dwa piękne wieczory z piękną muzyką, wybitnymi gośćmi, znakomitymi śpiewakami i fantastycznymi tancerzami.

Sobota 20 sierpnia, godz. 20:00 Fosa Miejska

W hołdzie Bogdanowi Paprockiemu

Bogdan Paprocki to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku. Jego talent zaprowadził go na najważniejsze sceny świata, a przecież młodość spędził właśnie w Chojnicach i to tu rozpoczynał swoją pełną sukcesów drogę! Dziś, kilkanaście lat po jego śmierci, w dowód uznania jego talentu i znaczenia w historii polskiej sceny operowej, odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów jego imienia, gdzie śpiewacy młodego pokolenia prezentują najtrudniejsze arie, by zabłysnąć przed bardzo wymagającym jury i zdobyć drogocenne nagrody.

Mamy zaszczyt przedstawić czworo zdolnych śpiewaków, którzy z powodzeniem wzięli udział w poprzedniej edycji konkursui. W pierwszym dniu Chojnickich Nocy Operetkowych wystąpią: Magdalena Stefaniak – sopran (II miejsce w kategorii głosów żeńskich), Justyna Bujak – sopran (III miejsce), David Roy – baryton (I miejsce w kategorii głosów męskich), oraz Nazarii Kachala – tenor (II miejsce), którzy udowodnią, dlaczego to właśnie oni wygrywają tak znakomite konkursy.

Przy tej okazji Emilia Czekała przypomni sylwetkę Bogdana Paprockiego i jego związki z Chojnicami, a Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały zapewni perfekcyjny akompaniament do perfekcyjnego śpiewu.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Marek Czekała – dyrygent
Justyna Bujak – sopran
Magdalena Stefaniak – sopran
Nazarii Kachala – tenor
David Roy - baryton
Emilia Czekała – prowadzenie

Niedziela 21 sierpnia, godz. 20:00 Fosa Miejska

Koncert Sopranissimo

Sopranissimo to trzy śpiewaczki operowe, które swoje talenty, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl – urody, pasji i przyjaźni. Tercet wykonuje najsłynniejsze arie operowe i operetkowe w różnych, czasem zaskakujących i nowatorskich aranżacjach. W skład zespołu wchodzą trzy utalentowane śpiewaczki: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak oraz Agnieszka Sokolnicka.

Każda z artystek ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny, które łącząc się w trio tworzą niesamowite muzyczne święto dla publiczności na całym świecie. Ubarwi je dodatkowo występ grupy tanecznej Dance Rouge, który sprawi, że będzie to uczta atrakcyjna nie tylko dla ucha, ale i oka.

Koncert będzie tym ciekawszy, że Orkiestrę Symfoników Bydgoskich poprowadzi znakomity dyrygent rodem z Boliwii, Ruben Silva – potrafi on nie tylko zauroczyć orkiestrę, ale także rozgrzać do czerwoności każdą publiczność! Marek Czekała podzieli się więc z nim swoją batutą, a także pomoże Emilii rozbawić publiczność, tak by ta nie mogła się już doczekać kolejnej edycji!

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Ruben Silva – dyrygent
Joanna Horodko – sopran
Agnieszka Sokolnicka – sopran
Agnieszka Adamczak – sopran
Grupa taneczna DanceRouge
Emilia (i Marek) Czekała - prowadzenie

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia

Dni Chojnic 2024

28.06.2024 - 30.06.2024