Wystawa "Zatrzymanie"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Anny Eichler pt. "Zatrzymanie". Wernisaż będzie miał miejsce podczas Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja o godz. 18:00. Później artystka opowie o tworzeniu murali.

Anna Eichler - malarka urodzona w Chojnicach, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa i specjalizuje się w malarstwie olejnym na płótnie, ale tworzy też prace na papierze, grafiki, a wraz z kobiecą grupą muralową Redsheels maluje murale. Prowadzi również zajęcia dla studentów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJAIT NEMA) i Warszawskiej Szkoły Fotografii Mariana Schmidta.

"Przez wieki ludzie malowali, żeby wypełnić swój świat, ja maluję, żeby stworzyć pewnego rodzaju aktywną pustkę - rozerwać strumień komunikatów wizualnych, który nas zalewa, potencjalną przestrzenią dla kontemplacji i zatrzymania. Interesuje mnie patrzenie i dostrzeganie tego, co jest. I tworzenie obrazów, które bez poświęcenia im dłuższej chwili, nie dadzą się tak naprawdę zobaczyć.

Przez kilka lat przyjeżdżałam do Funki niedaleko Chojnic i malowałam zawsze w tym samym miejscu. Pierwszego roku zobaczyłam biały deszcz i zielony deszcz. Drugiego roku - lustrzane zachody słońca jak atramentowe plamy z testu Rorschacha. W kolejnych latach po raz pierwszy zobaczyłam kruka, stado trzystu kormoranów, chmurę, która rozszczepia światło jak pryzmat, mgłę podnoszącą się z jeziora...
Ten sam widok, znany na pamięć, ciągle inny - oczywiste kolory, które przez długie patrzenie odkrywają swoją złożoną naturę.

Punkt wyjścia - pejzaż. Punkt przejściowy - zestawienia. Ostatnia prosta - mikrofragment, odcienie, ton, pustka. Chojnicka wystawa mojego malarstwa pt. „Zatrzymanie” prezentuje właśnie ten proces i jest wstępem do większego projektu, który obejmie również inne media" - opowiada autorka Anna Eichler.

Wystawa będzie czynna od 18 maja do 9 czerwca.

Sobota 18 maja, godz. 18:00
Sala wystawowa Chojnickiego Centrum Kultury
Wstęp wolny

Zapraszamy!