Wystawa prac Konrada Zientary "Myśli, chwile, zdarzenia"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Konrada Zientary. Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 16.00 w sali wystawowej ChCK.

Jak mówi sam autor: „z pozoru niepołączone ze sobą obrazy stanowią odbicia moich wrażeń z życia. Zatrzymane czasem w formie widoku, czasem trochę abstrakcyjne, czasem bardzo, są nie fotografią rzeczywistości ale uchwyceniem subiektywnego postrzegania momentów, które zatrzymały się w mojej pamięci. W swoim malarstwie poszukuję impresyjnego wrażenia płynącego z plam całego obrazu, a jednocześnie ekspresyjnego gestu, który jest dla mnie ważniejszy od precyzji.
Maluję raczej haiku niż powieści. Fascynuje mnie natura, miasto i geometria. I woda. Posługuję się farbami olejnymi i akrylowymi z domieszką własnych technik.”

Konrad Zientara to artysta multimedialny, elektronik, muzyk, akustyk, realizator dźwięku, mikser, koder, żeglarz – zdecydowanie bardziej twórca niż tworzywo – autor przestrzeni, przedmiotów i stanów ducha.
Filozoficzny podróżnik po zakamarkach przyrody. Związany z artystami Kolonii Artystów w Stoczni Gdańskiej oraz Warszawskiej Pragi. Autor instalacji przestrzennych oraz współtwórca kilku zespołów i wielu projektów muzycznych.
Z zawodu architekt - pracuje jako projektant freelancer, od morza do gór. Z zamiłowania muzyk i elektronik, budowniczy autorskich syntezatorów i urządzeń elektroakustycznych, a także akustyk i realizator dźwięku, a także grafik, rysownik i malarz... W początkowych latach 2000 zaangażowany w działania artystyczne w Stoczni Gdańskiej – dźwięk/światło/instalacja/performance.
Później, już w Warszawie, bardziej zaangażowany w projekty improwizacji i eksperymentu muzycznego w okolicach muzyki elektronicznej, ambientu i jazzu; by po kilku letniej przerwie znów wrócić do malarstwa olejnego i akrylowego.
W malarstwie poszukujący impresji chwili, emocjonalnego zapisu wrażeń, głównie w widokach miasta, od sennego realizmu do abstrakcji.

Wystawę będzie można oglądać do 23 kwietnia w godzinach otwarcia obiektu. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

zaproszeniewystawa2.jpg