Wystawa linorytu podsumowująca projekt "pARTnerzy"

Zapraszamy w sobotę 27 kwietnia o godz. 15:00 do Centrum Sztuki Collegium ARS na wystawę podsumowującą polsko-niemiecki projekt artystyczny "pARTnerzy".

W dniach od 22 do 28 kwietnia z wizytą w Chojnicach przebywa młodzież z partnerskiego miasta Emsdetten w Niemczech, uczestnicząca w projekcie artystycznym realizowanym przez Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z Emsdetten. Organizatorem projektu „pARTner” po stronie polskiej jest Fundacja Zarzewie, natomiast Urząd Miejski w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury zapewniają wsparcie organizacyjne i finansowe.

Uczestnikami projektu jest młodzież z Chojnic i Emsdetten – osiem osób uczestniczących w zajęciach plastycznych w Chojnickim Centrum Kultury pod opieką Elżbiety Jakubowskiej (kierownik artystyczny projektu), ośmioro uczestników kursu artystycznego w Geschwister – Scholl Realschule z nauczycielem Hubertusem Jelkmannem (kierownik artystyczny projektu po stronie niemieckiej) oraz czworo młodych ludzi z firmy uczniowskiej martinum.media z Gymnasium Martinum w Emsdetten z dwoma nauczycielami. Do Chojnic przyjechali również: Christian Erfling, jako przedstawiciel burmistrza Emsdetten i prezes stowarzyszenia, a także Brigitte i Bernd Lohmann, którzy opiekują się projektem od strony merytorycznej i organizacyjnej.

Celem projektu "pARTnerzy" jest podkreślenie międzykulturowej i międzynarodowej współpracy młodzieży. Chodzi przy tym o pozytywne doświadczenia z ludźmi, w tym przypadku szczególnie z młodzieżą z innych krajów i kręgów kulturowych. Młodzież z Niemiec w czasie pobytu zwiedza najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Chojnicach, Człuchowie i Swornegaciach.

Na wystawie będzie można zobaczyć tygodniową pracę uczestników zajęć, którzy przygotowali najciekawsze miejsca z Chojnic i Emsdetten w technice linorytu.

Prace zostaną zaprezentowane w Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego) w sobotę 27.04.2019 r. o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy!