Wystawa i koncert na zakończenie Jesiennych Impresji

Muzeum Janusza Trzebiatowskiego i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają 7 grudnia na wernisaż wystawy rzeźb Barbary Łąckiej oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Dariusza Buczka.

Jesienne Impresje to cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Muzeum Janusza Trzebiatowskiego. Zwieńczeniem tegorocznej edycji będzie wystawa rzeźb zatytułowana „Czy to są nasze prawdziwe oblicza? Kim jesteśmy?”. Ich autorka Barbara Łącka to chojnicka artystka, która była stypendystką Marszałka Województwa Pomorskiego (rok akademicki 2011/2012), a w tym roku otrzymała stypendium Burmistrza Miasta Chojnice na realizację projektu artystycznego.

Po wernisażu zabrzmią utwory m.in. Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnaua a także autorskie piosenki Dariusza Buczka, który zaśpiewa tego wieczora. Muzyk pochodzący z Chojnic współpracował i występował m.in. z Sylwia Grzeszczak, Mietkiem Szcześniakiem, Orkiestrą Symfoników Bydgoskich, Orkiestrą Miejską Dąbrowy Górniczej, Orkiestrą Andrzeja Zaryckiego z Krakowa i wieloma innymi muzykami z całej Polski. Czynnie pod względem muzycznym współpracuje również z Fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko" Najbliższy koncert w którym wystąpi odbędzie się 15 grudnia w studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków na zaproszenie Anny Dymnej. Pisze oraz komponuje swoje utwory. Nagrał swoją pierwszą autorską płytę Epke pt „Biegnę wolno”. Jest samoukiem, nigdy nie kształcił się profesjonalnie pod względem muzycznym.

7 grudnia godz. 18:00
Podziemia kościoła gimnazjalnego, Plac Kościelny 1
Wstęp wolny

Zapraszamy!

Wydarzenia