Wystawa "Dworzec Nocą"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotografii pt. "Dworzec Nocą" w obiektywie Joachima Dąbrowskiego, którą można oglądać w kawiarni Widokowa.

Joachim Dąbrowski - zawodowo fizjoterapeuta, hobbystycznie fotograf, rysownik, malarz. Coraz więcej czasu poświęca na fotografowanie otaczającego go świata. Często są to miejsca stare, na pierwszy rzut oka brzydkie i zaniedbane ale chce wejść głębiej, dostrzec piękno w tej brzydocie, piękno ogółu i detalu tych zapomnianych często miejsc.

"Obiektem mojego zainteresowania stał się dworzec PKP w Chojnicach. Dworzec nocą... Dlaczego? Noc jest spokojna i cicha, pozwala na to aby wyciszyć się, kontemplować miejsce. Być tu i teraz. Wszystkie zmysły działają lepiej. Słuch wytężony, wzrok ostrzejszy. Gra barw, świateł i to co uwielbiam w nocnej fotografii, długa ekspozycja. Otwieram migawkę i czekam. Zdjęcie robi się długo jakby aparat z całych sił wytężał swój mechanizm by uwiecznić jak najwięcej z tej ciemności. To fascynujące. W tym czasie stoję i obserwuje, skupiam się na tej chwili, chce poznać to miejsce i jego historię." - opowiada autor wystawy.

Zapraszamy do oglądania Dworca w Chojnicach na zdjęciach oraz w rzeczywistości bo miejsce to jest piękne.

Wystawa fotografii w Widokowa Cafe
Dom Towarowy Libera Stary Rynek
Czynna od 27 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy!

Wydarzenia

Koncert Noworoczny 2019

06.01.2019 17:00

XX Chojnickie Filmobranie

10.12.2018 19:00
16.12.2018 13:00
17.12.2018 19:00