Wyniki konkursu recytatorskiego Eko-Art 2018

Podczas trzech dni przesłuchań w Centrum Sztuki Collegium ARS zaprezentowało się łącznie aż 152 recytatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a wyróżnione osoby nagrody rzeczowe. Zwycięzcy wystąpią w koncercie laureatów 21 października.

16 października 2018 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Kaszëbsczi Eko-Art 2018. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe 1-3, szkoły podstawowe 4-6, szkoły podstawowe klasy 7, 8 + klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Szkoły podstawowe klasy 1-3
Pierwsze miejsce- Vanessa Theus, Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Karnowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Julia Granowska, Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach
Trzecie miejsce- Marietta Szulc, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Olga Jacewicz, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Liwia Kolińska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Antonina Cysewska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Szkoły podstawowe klasy 4-6 :
Pierwsze miejsce- Marta Andrearczyk, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. J. Jankowskiego w Czyczkowach
Drugie miejsce- Aleksandra Cieplińska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Karnowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Oliwia Kiedrowicz, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. J. Jankowskiego w Czyczkowach
Trzecie miejsce- Michał Moga, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Aleksandra Otta, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Emilia Szyszka, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Michalina Bobrowska, Szkoła Podstawowa Swornegacie

Szkoły podstawowe klasy 7, 8 i klasy gimnazjalne:
Pierwsze miejsce- Oliwia Jasińska, Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła”- Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku
Drugie miejsce- Livia Walczak, Szkoła Podstawowa w Silnie
Trzecie miejsce- Natalia Kiedrowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Wyróżniony- Marta Schada Borzyszkowska, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżniony- Aleksandra Ossowska, Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła”- Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku
Wyróżniony- Agnieszka Janta, Szkoła Podstawowa im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Leśnie
Wyróżniony- Paweł Borzyszkowski, Szkoła Podstawowa Swornegacie

Szkoły ponadgimnazjalne:
Pierwsze miejsce- Karolina Czapiewska, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Drugie miejsce- Aleksandra Hartyn Leszczyńska, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Trzecie miejsce- Marta Mucha, Technikum nr 2 im. Stefana Bieszka w Chojnicach
Wyróżnienie- Katarzyna Buczyńska, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Wyróżnienie- Daria Nawrat, Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarźy pod Krojantami w Chojnicach
Wyróżnienie- Eryk Rogalla, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Gryf Pomorski w Chojnicach

17 i 18 października 2018 w Centrum Sztuki Collegium ARS w Chojnicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Polski Eko-Art 2018. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe 1-3 oraz szkoły podstawowe 4-6, szkoły podstawowe klasy 7, 8 + klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Jury wyłoniło w kategorii szkoły podstawowe klasy 1-3 4 zwycięzców i przyznało 15 wyróżnień I stopnia i 10 wyróżnień II stopnia:
Pierwsze miejsce- Oliwier Bonik, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Pierwsze miejsce- Oliwier Gierszewski, Szkoła Podstawowa w Silnie
Drugie miejsce- Wiktoria Stachowicz, Katolicka Szkoła Podstawowa im. P. Dunina w Chojnicach
Drugie miejsce- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Karnowskiego w Chojnicach

Wyróżnione osoby można znaleźć w protokole zamieszczonym poniżej.

W kategorii szkoły podstawowe klasy 4-6 przyznanych zostało 5 nagród oraz 15 wyróżnień I stopnia i 14 wyróżnień II stopnia:
Pierwsze miejsce- Adam Markowski, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J.H. Derdowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Magdalena Dolina, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Drugie miejsce- Helena Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Drugie miejsce- Małgorzata Stolc, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J.H. Derdowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Antoni Galikowski, Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Karnowskiego w Chojnicach

Wyróżnione osoby można znaleźć w protokole zamieszczonym poniżej.

Jury wyłoniło w kategorii szkoły podstawowe klasy 7, 8 + klasy gimnazjalne 4 zwycięzców i przyznało 8 wyróżnień:
Pierwsze miejsce- Julia Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Aleksandra Grubicka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Franciszek Czapiewski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
Trzecie miejsce- Anna Dzwonkowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Arkadiusz Lorek, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
Wyróżnienie- Magdalena Muchowska, Szkoła Podstawowa w Silnie
Wyróżnienie- Marianna Karczyńska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J.H. Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Oliwia Śledź, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
Wyróżnienie- Julia Megger, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J.H. Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Aleksandra Dudzińska, Szkoła Podstawowa w Charzykowach
Wyróżnienie- Wiktor Kowalewski, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie- Natalia Florczak, Katolicka Szkoła Podstawowa im. P. Dunina w Chojnicach

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne przyznano 3 nagrody oraz 2 wyróżnienia:
Pierwsze miejsce- Marta Mucha, Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach
Drugie miejsce- Maksymilian Orlikowski, Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach
Trzecie miejsce- Zuzanna Zaranek, Liceum Ogólnokształcące im. W. Pola w Czersku
Wyróżnienie- Wiktoria Bukowska, Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarzy pod Krojantami w Chojnicach
Wyróżnienie- Maja Jabłońska, Liceum Ogólnokształcące im. W. Pola w Czersku

Zwycięzców będzie można posłuchać w czasie koncertu młodych talentów w niedzielę, 21 października 2018 o godz. 13:00 w Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia Kościoła Gimnazjalnego, pl. Kościelny).

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.

Wydarzenia

Koncert Noworoczny 2019

06.01.2019 17:00

XX Chojnickie Filmobranie

10.12.2018 19:00
16.12.2018 13:00
17.12.2018 19:00