Wyniki konkursu plastycznego "Zimowy kolaż dla Babci i Dziadka"

Przedstawiamy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie zorganizowanym z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Na konkurs wpłynęło 117 prac plastycznych. Jury oceniło wysoki poziom prezentowanych prac oraz zgodność z tematem przewodnim, ciekawy i oryginalny dobór środków oraz wykorzystanie różnorodnych materiałów plastycznych.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, którzy włożyli wiele starań w przygotowanie prac i zaprezentowanie swojej twórczości. Słowa podziękowania kierujemy również do dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli i opiekunów, którzy zachęcali do udziału w konkursie.

Jury w składzie:
Karolina Gatzke - Przewodnicząca Jury, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Daniela Górska- Klub Seniora "Astry"
Ireneusz Partyka- Klub Seniora "Astry"
Ewa Kerplik- Sekretarz Konkursu
postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

NAGRODY: PRZEDSZKOLA
Władysław Ryngwelski, Szkoła Podstawowa Charzykowy
Nikodem Pepliński, Szkoła Podstawowa Ogorzeliny
Amelia Łoboda, Przedszkole „Smyk” w Chojnicach
Szymon Kuczkowski, Przedszkole „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach
Laura Wolińska, Katolickie Przedszkole w Chojnicach
Hanna Ćwiklińska, Przedszkole „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach
Radosław Szyrk, Szkoła Podstawowa Nieżychowice
Jakub Dobrzański, Przedszkole „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach
Natan Kartasiński, Przedszkole „Promyczek” w Chojnicach
Nadia Jażdżewska, Szkoła Podstawowa Ogorzeliny

KATEGORIA KLASY I –III
I miejsce- Anastazja Hellwig, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
II miejsce- Liliana Ryduchowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
III miejsce- Borys Pilacki, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach
III miejsce- Dominik Wałecki, Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach
WYRÓŻNIENIA:
Aleksandra Gołuńska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Kazik Dyląg, Szkoła Podstawowa Charzykowy
Helena Cysewska, Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Mia Łoboda, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Szymon Januszewski, Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Karolina Rolbiecka, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Maja Majewska, Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Katarzyna Piekarska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach

KATEGORIA KLASY IV – VI
I miejsce- Emilia Śledź, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
II miejsce- Mateusz Ostrowski, Szkoła Podstawowa w Leśnie
III miejsce- Nikodem Dzierzyk, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach
III miejsce- Wojciech Wirkus, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach
WYRÓŻNIENIA:
Emilia Burżacka, Szkoła Podstawowa w Leśnie
Anna Megger, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Tatiana Mokwińska, Szkoła Podstawowa Lichnowy
Lena Wojciechowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach
Agata Sykuła, Szkoła Podstawowa Lichnowy
Mikołaj Glaza, Szkoła Podstawowa Charzykowy
Jakub Tomaszewski, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach

KATEGORIA KLASY VII – VIII
I miejsce- Bartłomiej Śledź, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
II miejsce- Alan Pestka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
III miejsce- Tymoteusz Wojtala, Szkoła Podstawowa Ogorzeliny
WYRÓŻNIENIA:
Joanna Czapiewska, Szkoła Podstawowa Ogorzeliny
Maciej Milewski, Zespół Szkół Specjalnych w Czersku
Stanisław Czaplewski, Szkoła Podstawowa Ogorzeliny
Miłosz Wilczek, Szkoła Podstawowa Ogorzeliny

KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE/DOROŚLI
WYRÓŻNIENIA:
Gracja Chorzępa, Zespół Szkół Specjalnych w Czersku
Blanka Wojciechowska, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty Połczyńskiego w Tucholi

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 22 stycznia 2023r. o godz. 12:00 w Chojnickim Centrum Kultury, ul. Swarożyca 1.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie plenerowej na Wzgórzu Ewangelickim, pozostałe można odbierać w Chojnickim Centrum Kultury do końca stycznia 2023 roku.

Zwycięzcom gratulujemy!

Plastyka

Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury, która mieści się w przy Placu Niepodległości 7 w Chojnicach poprzez naukę rysunku, malarstwa, ceramiki, rzeźby oraz innych technik plastycznych zajmuje się rozwijaniem zdolności manualnych, myślenia przestrzennego oraz wyobraźni.