Wyniki konkursu plastycznego "Moja miejscowość jest piękna"

Na konkurs zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Chojnickie Centrum Kultury wpłynęło 97 prac plastycznych.

Protokół z posiedzenia jury Miejsko - Gminnego Konkursu Plastycznego MOJA MIEJSCOWOŚĆ JEST PIĘKNA. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 Bożenę Kwiatkowską i Ewę Wielewską oraz Chojnickie Centrum Kultury. Jury składające się z przedstawicieli organizatorów postanowiło nagrodzić i wyróżnić prace następujących osób:

Gmina Chojnice:

I miejsce – Marek Prądzinski kl. II, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
I miejsce – Oliwia Grzelak kl. II, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
II miejsce – Agata Skiba kl. II, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
III miejsce – Maja Mazurkiewicz kl. II, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach

Wyróżnienia:
Wiktoria Machut kl. III, Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Iwona Sikora kl. III, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Agata Briszka kl. I, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Oleksandra Khlopotova kl. II, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Szymon Klonowski kl. I, Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Amelia Dorawa kl. III, Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Martyna Mosek kl. III, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Maciej Medyński kl. I, Szkoła Podstawowa w Kłodawie

Chojnice:

I miejsce – Ksawier Paszyński kl. II, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
I miejsce – Eliza Król kl. II, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
II miejsce – Antonina Nitka kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
III miejsce – Michał Piekarski kl. I, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
III miejsce – Lena Kroplewska kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach

Wyróżnienia:
Franciszek Kołpacki kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Błażej Różycki kl. II, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Michalina Buse kl. III, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Julia Gierszewska kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Zuzanna Gostomczyk kl. III, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Emilia Jarecka kl. I, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Zuzia Kononowicz kl. II, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Liwia Kolińska kl. I, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Franciszek Przytarski kl. III, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Helena Szopinska kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Sara Gągoł kl. II, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Hubert Laska kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wojciech Pilchowski – Lemańczyk kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Julia Prondzinska kl. II, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Dominik Maj kl. I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach

W trakcie oceny komisja konkursowa zwróciła uwagę przede wszystkim na oryginalność i pomysłowość oraz dużą różnorodność artystyczną.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Podsumowanie konkursu odbędzie się w środę 3 kwietnia 2019 r. o godz. 12:00 w Chojnickim Centrum Kultury.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom.

Plastyka

Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury, która mieści się w przy Placu Niepodległości 7 w Chojnicach poprzez naukę rysunku, malarstwa, ceramiki, rzeźby oraz innych technik plastycznych zajmuje się rozwijaniem zdolności manualnych, myślenia przestrzennego oraz wyobraźni.