Wyniki konkursu plastycznego „Moja mała i duża Ojczyzna”

Zapraszamy 16 grudnia o godz. 13:00 do Centrum Sztuki Collegium ARS na wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego w ramach XX Chojnickiego Filmobrania.

Na konkurs wpłynęły 232 prace plastyczne, z których komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić:

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I – III
I miejsce- Emilia Śledź (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
I miejsce- Franciszek Błoch (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
II miejsce- Livio Milkowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
II miejsce- Agata Sykuła (Szkoła Podstawowa w Lichnowach)
III miejsce- Marek Prądzinski (Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach)
III miejsce- Amelia Meller (Szkoła Podstawowa w Lubni)
Wyróżnienia:
- Adam Kinta (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
- Adrian Duraj (Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach)
- Alicja Sawicka (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
- Maja Landowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku)
- Milena Lica (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
- Aleksander Rydygier (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Aleksandra Loll (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
- Klara Zientkowska (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
- Jakub Półczyński (Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi)
- Ignacy Stasiek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
- Marta Garbacka (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
- Łucja Rogalla (Szkoła Podstawowa w Lubni)
- Lena Lonska (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
- Milena Gasperowicz (Szkoła Podstawowa Konarzyny)
- Eva Barrionuevo Piernicka (Szkoła Podstawowa w Pawłowie)
- Aniela Czapiewska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku)
- Kacper Wysiński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV – VI
I miejsce- Nina Radtka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
II miejsce- Weronika Wera (Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach)
III miejsce- Kacper Kuklewski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
Wyróżnienia:
- Marta Andrearczyk (Szkoła Podstawowa w Czyczkowach)
- Michał Grzelak (Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi)
- Ida Zygmańska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
- Julia Klozak (Chojnickie Centrum Kultury)
- Klaudiusz Wnuk Lipiński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Adrian Szczepański (Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach)
- Dominika Pacak (Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach)
- Dorota Malcan (Szkoła Podstawowa w Silnie)
- Natalia Szultka (Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach)
- Adrian Parzątka Lipiński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach)
- Bartłomiej Śledź (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VII-VIII oraz GIMNAZJUM
I miejsce- Zuzanna Polaszek (Zespół Szkół w Rytlu)
II miejsce- Alicja Borzyszkowska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
III miejsce- Alicja Kirszkowska (Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi)
Wyróżnienia:
- Zuzanna Żakowska (Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi)
- Wiktor Kowalski (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
- Aleksandra Gołuńska (Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku)
- Wiktoria Lewandowska (Szkoła Podstawowa w Silnie)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce- Marta Pilacka (Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach))
II miejsce- Karol Szydeł (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach)
III miejsce- Adrian Pruski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach)
Wyróżnienia:
- Denis Chmarzyński (Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim)
- Kajetan Wiese (Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim)
- Izabela Siuzdak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach)
- Klaudia Turzyńska (Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach)

W trakcie oceny komisja konkursowa zwróciła uwagę na zgodność z tematem konkursu, oryginalność oraz różnorodność artystyczną.


Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 16 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 13:00 w podziemiach kościoła gimnazjalnego w ramach XX Chojnickiego Filmobrania.

Informujemy, że nagrodzone prace przechodzą na własność organizatora, a pozostałe można odbierać do końca roku w Chojnickim Centrum Kultury.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

Organizatorzy:
Chojnickie Centrum Kultury
Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Europejskie Stowarzyszenie „Pomerania”
Dyskusyjny Klub Filmowy „Cisza”

Laureatom gratulujemy!

Plastyka

Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury, która mieści się w przy Placu Niepodległości 7 w Chojnicach poprzez naukę rysunku, malarstwa, ceramiki, rzeźby oraz innych technik plastycznych zajmuje się rozwijaniem zdolności manualnych, myślenia przestrzennego oraz wyobraźni.