Wyniki konkursów recytatorskich

Od 26 do 28 marca w Chojnickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W obu konkursach wzięło udział łącznie 73 recytatorów. Do etapów wojewódzkich zakwalifikowano łącznie 8 wykonawców.

Wyniki poszczególnych kategorii prezentujemy poniżej:

WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI POLSKIEJ

Turniej Recytatorski

Klasy I-III szkół podstawowych:
Pierwsze miejsce- Natalia Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

Drugie miejsce- Lidia Chodyna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Oliwier Gierszewski, Szkoła Podstawowa w Silnie
Trzecie miejsce- Aniela Czapiewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Trzecie miejsce- Paulina Radtke, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie- Joanna Czapiewska, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach
Wyróżnienie- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach

Wyróżnienie- Mikołaj Laskowski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Justyna Paszke, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie- Małgorzata Rudnik, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach

Klasy IV-VI szkół podstawowych:
Pierwsze miejsce- Laura Gierszewska, Szkoła Podstawowa w Silnie (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

Drugie miejsce- Kinga Hapke, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Trzecie miejsce- Ignacy Rutkowski, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach

Trzecie miejsce- Weronika Lar, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie- Iga Kobus, Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni

Wyróżnienie- Małgorzata Stolc, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Helena Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach

Wyróżnienie- Adam Markowski, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach

Wyróżnienie- Magdalena Kowcun, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Konarzynach
Wyróżnienie- Bogna Knuth, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Alicja Kaszubowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Wiktoria Lubińska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Oliwia Otto, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie- Magdalena Dolina, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie- Kinga Klonowska, Szkoła Podstawowa w Lichnowach

Klasy VII, VIII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne:
Pierwsze miejsce- Maksymilian Tachasiuk, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

Drugie miejsce- Aleksandra Kloskowska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Anna Dzwonkowska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

Wyróżnienie- Pola Sakowska
, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

Wyróżnienie- Franciszek Czapiewski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

Wyróżnienie- Julia Megger, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Sara Orzołek, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach

Wyróżnienie- Monika Janikowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku

Turniej Poezji Śpiewanej:
Pierwsze miejsce- Klaudia Kobusińska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Turniej Poezji Śpiewanej
Pierwsze miejsce- Weronika Kowalska (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)


Turniej Recytatorski młodzieży ponadgimnazjalnej
Pierwsze miejsce- Wiktoria Ringwalska (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego), II LO im. Gen. Władysława Andersa w Chojnicach
Pierwsze miejsce- Amelia Stolp (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego), II LO im. Gen. Władysława Andersa w Chojnicach

Turniej Teatru Jednego Aktora

Pierwsze miejsce – Viktoria Szopińska ze spektaklem „Popatrz na Lusię” (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

Etap wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej odbędzie się w drugiej połowie maja w Sopocie, a etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kwietniu w Gdyni.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.