wiosenne zwiedzanie wiosenne zwiedzanie

Wiosenne zwiedzanie ChCK

Może ostatnio wszędzie wieje chłodem, ale u nas 4 i 5 kwietnia zawiało teatrem od kulis dla naszych najmłodszych gości.

Grupy ze Szkoły Specjalnej, Przedszkola Bajka, Przedszkola Jarzębinka, Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 7 oraz Przedszkola Misiowa Akademia miały okazję wcielić się w rolę kasjerek i kasjerów, bileterek i bileterów oraz młodych adeptów sztuki teatralnej. Było również czytanie bajki Macieja Wojtyszko pt. “Bolek i Lolek: Teatr” z pacynkami postaci z książki. Następnie dzieci zajrzały w zakamarki sceny, po czym zatańczyły przy akompaniamencie muzyki i kolorowych świateł. Kolejnym przystankiem zwiedzania była garderoba, gdzie dzieci mogły poprzebierać się i wcielić w postacie ze spektakli ChCK “Ronja córka zbójnika” oraz “Sen Alicji”. Ostatnim punktem wycieczki była panorama miasta, którą można zachwycić się w punkcie widokowym Chojnickiego Centrum Kultury.

Dzieci oraz opiekunki grupy z radością oznajmiały, że zwiedzanie było dla nich ogromną frajdą oraz zapowiadały, iż nie jest to ich ostatnie zwiedzanie ChCK.
Dziękujemy dzieciom za pozytywną energię i aktywny udział w zadaniach oraz zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

Rezerwacje grup zorganizowanych przyjmuje Ewa Kerplik pod nr tel. 52 397 22 15. Zapraszamy!

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.

Wydarzenia