Wigilia i Nowy Rok u „Bławatków”

22 grudnia w Chojnickim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Wigilia Zespołu Pieśni i Tańca „Bławatki”, pełna radości i planów na zbliżający się Nowy Rok 2023.

Kierownicy zespołu Katarzyna Maliska i Leszek Karasiewicz zadbali o świąteczną atmosferę, słodki poczęstunek, prezenty i pamiątki dla wszystkich członków zespołu. Oprawę muzyczną zapewnił Roman Mechliński, który wraz z akordeonistami kapeli „Bławatek” akompaniował dzieciom i rodzicom przy wspólnym śpiewaniu kolęd, tradycyjnie w języku kaszubskim. Zespół odwiedził Święty Mikołaj, który gratulował dzieciom udanych całorocznych występów i wręczał przygotowane specjalnie na ten dzień upominki oraz kalendarze na Nowy Rok.

Wspaniałą niespodziankę gwiazdkową przygotował chojnicki fotograf Aleksander Fudali, wieloletni przyjaciel zespołu. W specjalnie zaaranżowanej scenografii odbyła się bajkowa sesja zdjęciowa, której towarzyszyła wspólna zabawa i moc uśmiechów.

Nowy Rok zapowiada się u „Bławatków” bardzo ciekawie. Już teraz dzieci zapraszają wszystkich na kaszubskie wspólne kolędowanie.

Styczniowy harmonogram występów Zespołu Pieśni i Tańca „Bławatki”:
8.01.2023 Kolędowanie w Kościele p.w. Św. Jadwigii w Chojnicach, godz. 9:00, 11:00 i 12:30
10.01.2023 Wokalna prezentacja języka kaszubskiego w szkołach podstawowych w Sławęcinie i Ostrowitem
11.01.2023 Wspólne kolędowanie podczas Spotkania Noworocznego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chojnicach
17 i 24.01.2023 „Zatańcz z nami Bławatkami”, warsztaty taneczne w ramach Ferii z Chojnickim Centrum Kultury, godz. 11:45 (obowiązują zapisy)
21.01.2023 Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka w Auli LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” z okazji nadchodzącego 2023 roku składa wszystkim serdeczne życzenia noworoczne, zapraszając na zaplanowane i przygotowywane spotkania z folklorem kaszubskim.

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.