Warsztaty wokalne dla młodzieży

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w ferie zimowe na warsztaty wokalne z Magdaleną Ptaszyńską, wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Magdalena Ptaszyńska - wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, pedagog śpiewu rozrywkowego z 10-letnim stażem.

W oparciu o własny, autorski program prowadzi warsztaty wokalne z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenki na terenie całej Polski. Prowadzi własne Studio Muzyki Rozrywkowej i wydawnictwo 'MagMusic'. Od 2007 r. wykłada w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Organizuje koncerty na terenie Warszawy, podczas których wspólnie z wykładowcami i uczniami szkoły promują materiał, nad którym pracują podczas roku szkolnego. Mają na koncie m.in. repertuar Jerzego Wasowkiego i Jeremiego Przybory oraz spektakle musicalowe. Obecnie pracuje nad własnym materiałem autorskim. W lutym 2009 r. wydała swój pierwszy singiel 'Nie Próbuj Szukać Odpowiedzi', w czerwcu kolejny - 'Lustro', a w 2011 r. 'Białe Ogrody'.

W śpiewie nie ma jednej metody nauczania dla wszystkich, dlatego też podchodzi do każdego indywidualnie. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na:
- warsztat (emisja głosu, prawidłowe oddychanie)
- skupiony, otwarty dźwięk,
- swobodne poruszanie się w rejestrach,
- kontrolę nad “dźwiękiem przejściowym”,
- naturalność głosu i jego barwę,
- prawidłową wymowę głosek,
- frazowanie,
- prace z mikrofonem,
- wizerunek sceniczny,
- sposób wyrażania siebie.

Termin: 11, 12, 13 lutego 2019 r.
godz. 10:00-13:00 oraz 15:00-19:00

Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, ul. Swarożyca 1
Koszt warsztatów 50 zł
Zapisy: Janusz Łangowski: tel. 692 221 108; e-mail: j.langowski@ckchojnice.pl

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie podpisanej przez rodzica/opiekuna KARTY UCZESTNIKA ZAJĘĆ (plik załączony jest poniżej).

Zapraszamy!

ZałącznikWielkość
Plik karta_uczestnika_zajec-_warsztaty_wokalne.docx83.87 KB

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry