Warsztaty fotograficzne "Pod światło"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w sierpniu młodzież i dorosłych na warsztaty fotograficzne "Pod światło", które poprowadzi doświadczony fotograf.

Światło jest kluczowym elementem jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć. To od niego w dużym stopniu zależy jakość wykonanej przez nas fotografii oraz efekt, który może zachwycić. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się jak piękne efekty można uzyskać, nawet telefonem komórkowym, wykorzystując zarówno małą, jak i dużą jego ilość. W pierwszym przypadku użyte zostaną przedmioty bardzo proste, codzienne, np. płomień świec, światło emitowane przez lampki choinkowe czy zwykłą latarkę. Dla kontrastu użyte zostaną także profesjonalne lampy studyjne, które pozwolą nam każdy fotografowany przedmiot, lub osobę, oświetlić bardzo dokładnie. Artystycznych efektów jednak dostarczyć może także słońce. Czym będą się one różniły od wyżej wymienionych źródeł światła? To sprawdzimy podczas zdjęć plenerowych.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli także okazję wykazać się twórczym patrzeniem na świat, tworząc własne ministudio fotograficzne, charakteryzując modeli oraz wyszukując w przedmiotach codziennego użytku tego „czegoś” co pozwoli odbiorcy ich dzieła się zachwycić. W programie przewidziany jest czas także na portret psychologiczny. I choć temat brzmi poważnie to w praktyce dostarcza on wiele zabawy i wrażeń.

Uczestnicy: młodzież od 12 lat, dorośli
Termin: 5- 9 sierpnia 2019 (poniedziałek- piątek)
19-23 sierpnia 2019 (poniedziałek- piątek)
Czas trwania: 11:00-13:00
Miejsce: Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury ul. Plac Niepodległości 7 (budynek starego szpitala, I piętro)
Koszt: 50 zł/osoba/tydzień
Prowadzenie: Anna Zajkowska
Zapisy: Anna Zajkowska, tel. 513 060 103, e-mail: zajkowska_anna@poczta.fm

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w naszych zajęciach należy czytelnie wypełnić i podpisać kartę zgłoszenia.

Zapraszamy!

ZałącznikWielkość
Plik pod_swiatlo_karta_uczestnictwa.docx28.57 KB

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.