V Powiatowy Konkurs Kawiarenki Piosenki Polskiej

Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza do wzięcia udziału w eliminacjach do powiatowego konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz szkół ponadpodstawowych.

Przyjdź i zaśpiewaj polską piosenkę rozrywkową "szalonych lat 20. i 30." XX wieku. Wybierz gwiazdę międzywojennego kina i wykonaj przeboje, które rozbrzmiewały w czarno białych filmach i klubokawiarniach. "Już taki jestem zimny drań" w wyk. Fogga, czy "Miłość ci wszystko wybaczy" w wyk. Ordonówny to tylko przykładowe międzywojenne szlagiery. Przeżyj niesamowitą przygodę z retro przebojami początku XX wieku, które stały się symbolem rozkwitu polskiej kultury po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy solistów i zespoły z klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

6.11.2019 eliminacje w Chojnickim Centrum Kultury
11.11.2019 wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu oraz koncert
XI - XII warsztaty wokalne oraz wyjazd na spektakl muzyczny uczestników konkursu

Organizator zapewnia podkład muzyczny uczestnikom, którzy zgłoszą wcześniej taką potrzebę. W tym roku każdy uczestnik może zaprezentować od 1 do 2 piosenek międzywojennych jako solista oraz członek jednego zespołu, bądź wyłącznie w jednej kategorii. W załączeniu przedstawiamy przykładowe tytuły.

WIĘCEJ INFORMACJI W LINKU PONIŻEJ:
https://www.facebook.com/DworekChojnice/posts/2401881133384603

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Dworek Polski", współorganizatorami Powiat Chojnicki i Miasta Chojnice, partnerem Chojnickie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice.

ZałącznikWielkość
PDF icon karta_zgloszenia_kawiarenki_2019.pdf126.17 KB

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry