Uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Barwy jesieni"

5 listopada w Chojnickim Centrum Kultury laureaci konkursu "Barwy jesieni" odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wydarzeniu towarzyszył koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Bławatki" oraz wystawa nagrodzonych prac.

W niedzielę o godzinie 13:00 na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym, którego tegoroczna edycja zatytułowana była "Na tropach jesieni".

Dla nagrodzonych wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Bławatki", który zaprezentował publiczności pieśni, tańce i alfabet tradycyjnej kaszubszczyzny. Można było usłyszeć m.in. pieśni „Chojnice", „Nasza Zemia", „A jô so spiéwiã pò kaszëbskù", podziwiać tańce „Kowal", „Nenka" i "Szewiec" oraz recytacje wierszy w języku kaszubskim. Kierownictwo zespołu Katarzyna Maliska i Leszek Karasiewicz skorzystali z okazji, aby zachęcić adeptów sztuki malarskiej do rozpoczęcia przygody z tańcem ludowym. Dzieciom i młodzieży na scenie towarzyszyła kapela "Bławatek", pod dyrekcją Romana Mechlińskiego. Wszyscy młodzi artyści otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci konkursu "Barwy jesieni" udali się na słodki poczęstunek i oglądanie plenerowej wystawy nagrodzonych prac, która znajduje się na Wzgórzu Ewangelickim.

Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy o możliwości odbierania nadesłanych prac do końca listopada, w godzinach otwarcia ChCK.

Organizatorzy:
Chojnickie Centrum Kultury
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Współorganizatorzy:
Zaborski Park Krajobrazowy
Park Narodowy "Bory Tucholskie"

Plastyka

Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury, która mieści się w przy Placu Niepodległości 7 w Chojnicach poprzez naukę rysunku, malarstwa, ceramiki, rzeźby oraz innych technik plastycznych zajmuje się rozwijaniem zdolności manualnych, myślenia przestrzennego oraz wyobraźni.

Wydarzenia