Teatralny weekend z nagrodami

Chojnickie Studio Rapsodyczne w dniach 15-18 listopada wzięło udział w dwóch ogólnopolskich festiwalach teatralnych. W Wejherowie Studio pokazało spektakl "Popatrz na Lusię" a w Szczecinie "Romeo i...". Oba spektakle zostały nagrodzone.

Viktoria Szopińska grająca w spektaklu„Popatrz na Lusię” w reżyserii Grzegorza Szlangi otrzymała nagrodę aktorską na XIII Ogólnopolskim Festiwalu „Luterek” w Wejherowie. To był jedyny nagrodzony na festiwalu monodram. Cennymi uwagami dzieliło się jury, w którego skład wchodzili m.in. aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie - Magdalena Smalara oraz dramaturg związany z Teatrem Nowym w Poznaniu - Michał Pabian.

Spektakl powstał dzięki stypendium artystycznemu Burmistrza Miasta Chojnice.

Na IV Ogólnopolskim Festiwalu WOLFRAM w Szczecinie odbywającym się w legendarnym Teatrze Kana, przyznano 2 nagrody i 2 wyróżnienia. Spektakl „Romeo i...” otrzymał połowę tych nagród:
- Nagrodę za spektakl „Romeo i...” w reżyserii Grzegorza Szlangi,
- Wyróżnienie aktorskie dla Dominika Gostomskiego za tytułową rolę (na zdjęciu nietypowa statuetka związana z ideą festiwalu przekazywania energii).

Warto wspomnieć, że jury przeglądu było "kompleksowe" i składało się z aktora Teatru Kana Piotra Starzyńskiego, choreografki Elizy Hołubowskiej, reżyserki Pauli Rudź oraz krytyka teatralnego Adama Karola Drozdowskiego. Nasz spektakl został gorąco przyjęty też przez widownię. To już siódma nagroda dla tego spektaklu.

Gratulujemy!

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.