Tancerki ChCK zaproszone do Lipnicy

4 października 2023 r. w Zespole Szkół w Lipnicy wystąpiły zespoły i solistki Chojnickiego Centrum Kultury.

Koncert odbył się na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Lipnicy oraz pracownika szkoły, pani Krystyny Trappa. Ponad 40 tancerek prezentowało choreografie i improwizacje w stylu modern czyli contemporary ballet, jazz dance i efektowny show dance, gdzie jest ważny temat i jego realizacja, mile widziane są akrobacje, których nie brakowało.

Koncert wypełniały prezentacje zespołowe i solowe nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu w Bułgarii w lipcu 2023, Mistrzostwach Ekstraklasy 2022, na bardzo trudnych turniejach Polskiej Federacji Tańca 2022 i 2023, na Ogólnopolskim Festiwalu we Włocławku w grudniu 2022 r. oraz na Ogólnopolskim Turnieju Chance for Dance Jordanki Toruń, a także na innych turniejach.

Najwięcej prezentacji miał zespół Sigma do 15 lat, Music Dance duża formacja do11 lat i Music dance mała formacja do 17 lat oraz zespół Arabeska młodsza i starsza, czyli choreografie zespołowe i solowe. Podczas koncertu prezentowały się solistki które otrzymały stypendium Burmistrza Miasta Chojnice oraz Powiatu Chojnickiego.

Pierwszy raz przed dużą publicznością pięknie modern solo improwizacja zatańczyły, trzy tancerki 7-9 lat: Magdalena Knopik, Zuzanna Gakan, Julia Muszyńska, oraz starsze Lena Stanisławska Lidia Zieminska. Najmłodsza tancerka pokazu miała 7 lat, a najstarsza prawie 18 lat.

Z najmłodszych tancerek do 11 lat, prezentowała się także Zuzanna Kiedrowicz, Matylda Pałbicka i Nadia Czupa. Koncert poprowadziła Ewa Kerplik. Na zakończenie był wspólny taniec tancerek ChCK i całej widowni.

Muzykę dla zespołów i solistek Chojnickiego Centrum Kultury technicznie opracował Janusz Łangowski i Piotr Rutkowski.

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia