Tancerki ChCK na najlepszym turnieju Polski północnej

W dniach 13-14 maja 2023 r. w Toruniu obył się najlepiej zorganizowany turniej tańca artystycznego w Polsce północnej, czyli "Chance for Dance".

Turniej odbył się w jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów kulturalnych w kraju - Centrum Kulturalno-Kongresowe "Jordanki". Dzięki temu zawody miały wspaniałą oprawę audiowizualną i najszybszy autorski program scrutinerski, aby młodzi tancerze mogli po każdej rundzie tańca zobaczyć swoje wyniki w poszczególnych etapach eliminacji aż do finału, np. z 1/8 do 1/4, do półfinału i finału. Do Torunia przyjechało mnóstwo tancerek z najwyższej klasy krajowej A oraz z klasy międzynarodowej S, szczególnie w juniorach oraz dorosłych.

Chojnickie Centrum Kultury reprezentowało dziesięć solistek, w tym dwie debiutantki z rocznika 2010: Lena Piskor i Lena Kaczorowska.

Piękne prezentacje i emocje królowały na scenie od rana do wieczora w improwizacji artystycznej. Niedzielę otworzyły solistki najmłodsze modernem czyli performing art improvisation modern a następnie wystąpiły w performing art improvisation jazz.

W solo modern improvisatio do 10 lat , pięknie od siebie zatańczyła Zuzanna Kiedrowicz i otrzymała srebrny medal za 2 miejsce. Tańczyła także 7-letnia Nadia Czupa która otrzymała 5. miejsce w finale.

W solo modern do 13 lat najlepiej wypadła Lena Piskor. W solo modern do 16 lat Amelia Pawlak. Świetnie modern w półfinale w dorosłych pow. 17 lat zatańczyła Natalia Mosek i Kinga Kitowska.

W solo jazz do 10 lat ponownie udane przetańczenie miała Zuzanna Kiedrowicz i kolejny medal za 2 miejsce, 7-letnia Nadia Czupa miejsce 3, czyli dwie nasze tancerki na podium.

W solo jazz do 13 lat najlepiej przetańczyła Marika Paluch, która zakwalifikowała się do ścisłego finału z klasą S (międzynarodową) zajmując VII miejsce.

W jazz solo dorosłych w ścisłym finale z klasą S najlepiej zatańczyła Natalia Mosek – miejsce V i zaraz za nią Kinga Kitowska na 7 miejscu.

Gratulujemy pięknych przetańczeń i rozwoju w sztuce improwizacji. Organizatorom gratulujemy pięknej sprawnie zorganizowanej imprezy artystycznej ze świetnym informatykiem, który dla młodzieży stworzył autorski system dla turnieju tańca.

Monika Michalewicz

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia