Styczniowe kolędowanie ZPiT "Bławatki"

Dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca "Bławatki" zawitały do miejscowości Zdroje, gdzie wraz z kapelą zagrały i zaśpiewały najpiękniejsze kolędy w języku kaszubskim.

W niedzielę 27 stycznia Zespół Pieśni i Tańca "Bławatki" kontynuował tradycję kolędowania w Zdrojach, gdzie pojechał na zaproszenie proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Dzieci swoim śpiewem, muzyką i strojem zaprezentowały kulturę kaszubską, wzbudzając zachwyt wśród mieszkańców. Instruktorzy zespołu, Katarzyna Maliska i Leszek Karasiewicz opowiedzieli o tradycyjnych instrumentach kaszubskich, a dzieci zagrały i zaśpiewały, uświetniając swoim występem msze święte odbywające się w kościele.

Po koncercie zespól przyjął zaproszenie na słodki poczęstunek, a następnie udał się do położonej niedaleko osady Osnówek, gdzie instruktorzy przygotowali dla wszystkich ognisko. Wszyscy zasiedli przy wspólnym stole, ciesząc się swoja obecnością i dzieląc radością z udanego występu. Była również okazja do zwiedzania budynku nieczynnej już szkoły w Osnówku, gdzie obecnie znajduje się nowo wyremontowana siedziba Centrum Integracji Społecznej.

"Bławatki" serdecznie zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego grania, śpiewania i podróżowania. Próby zespołu odbywają się w każdy piątek o godz. 16:30 w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

Kontakt do zespołu: Leszek Karasiewicz tel. 694 861 756

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry