Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

W niedzielę 3 marca o godz. 17:00 w Chojnickim Centrum Kultury będzie można się spotkać z jednym z najbardziej uznanych polskich reżyserów filmowych Krzysztofem Zanussim.

Krzysztof Zanussi uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Artysta studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako wielki autorytet w dziedzinie reżyserii filmowej sprawuje liczne związane z tym funkcje. Od 1980 r. jest kierownikiem zespołu artystycznego, a następnie dyrektorem Studia Filmowego "Tor".

Oprócz twórczości filmowej zajmuje się także działalnością pedagogiczną i reżyserią teatralną. Wykładał m.in. w PWSFTViT w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii i w Danii, w Kopenhadze. Reżyseruje w teatrach w Mediolanie, Palermo, Rzymie, Paryżu, Lozannie, Bonn, Bazylei, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

Organizatorzy: Chojnickie Centrum Kultury, Parafia p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Źródło: filmeb.pl, culture.pl

Krzysztof Zanussi w Chojnicach

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.