Spektakl "Żeby umarło przede mną"

Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 2 września (czwartek) o godzinie 19.00 na spektakl „Żeby umarło przede mną” w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Spektakl zostanie pokazany w ramach ogólnopolskiego projektu Teatr Polska.

Reportaż Jacka Hołuba pod tytułem „Żeby umarło przede mną” jest punktem wyjścia do pracy teatralnej. Historie matek niepełnosprawnych dzieci, włożone są w szerszy kontekst stawania się rodzicem. Początkowa gra statystyk służąca budowaniu relacji mężczyzn i kobiet, płynnie przechodzi w prawdopodobieństwo narodzin dziecka, którego zachowanie i wygląd odbiega od wszystkich przyjętych norm. Zaczyna się huśtawka emocji. Eksperymentalne metody inscenizacji koncentrują się są na próbie zrozumienia bohaterek reportażu, których każdy dzień jest próbą godnego życia. Powstaje tylko pytanie czy w kapitalistycznej rzeczywistości, kulcie idealnego ciała jesteśmy w stanie zrozumieć ich sytuację? Czy znajdziemy w sobie na tyle empatii, aby nie odwracać od nich wzroku?

Reżyseria: Daria Wiktoria Kopiec
Autor: Martyna Lechman
Inspicjent: Hanna Student
Scenografia: Matylda Kotlińska
Foto: Izabela Rogowska
Muzyka: Teoniki Rożynek
Kostiumy: Patrycja Fitzet
Choreografia: Helena Ganjalyan
Ekspert do spraw treningu: Karolina Lejkam
Obsada: Żaneta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Adrianna Jendroszek, Wojciech Kowalski, Marcin Borchardt
Czas trwania spektaklu: 1h 40min (bez przerwy)

Bilety: 40 zł do nabycia w kasie ChCK lub na stronie internetowej ckchojnice.pl

KUP BILET

Zapraszamy!

Żeby umarło przede mną - zwiastun spektaklu

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.