Solistki ChCK z sukcesami na Gdańsk Dance Spot 2023

Od 11 do 12 marca w Gdańsku prezentowały się wschodzące gwiazdy sztuki tańca jazzowego, modern oraz performing art improvisation, na poziomie krajowym i międzynarodowym czyli laureaci turniejów międzynarodowych oraz mistrzostw Polski na poziomie "Elite".

Za nami pierwszy turniej tańca z edycji Gdańsk Dance Spot, pod patronatem Polskiej Federacji Tańca - największej organizacji w Polsce, która organizuje kwalifikacje do Mistrzostw Świata Internationale Dance Organization, prestiżowej organizacji międzynarodowej, której członkiem jest dziewięćdziesiąt krajów świata.

Na turnieju nie zabrakło gwiazd I edycji You Can Dance Nowa Generacja. Wiele prezentacji zachwyciło publiczność zgromadzoną w hali sportowej od godziny 8.00 do 22.00 wieczorem.

Na poziomie "Rising Stars" najlepiej wypadła Julia Religa, Lena Barczyńska, Amelia Pawlak, Natalia Mosek i siedmioletnia Nadia Czupa. Na turnieju prezentowało się osiem tancerek z Chojnickiego Centrum Kultury, sześć z zespołu Sigma i dwie debiutantki z zespołu Music Dance (Zuzanna Kiedrowicz i Nadia Czupa). Wszystkie solistki wytańczyły finały oraz dobre miejsca w pierwszej dziesiątce. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody rzeczowe dla finalistek.

WYNIKI poszczególnych finałów:

Solo jazz Junior 2, Rising Stars 14-15 lat ( klasa taneczna B i A): III miejsce Julia Religa, IX Amelia Pawlak;
Solo Performing Art Improvisation Junior 2, 14-15 lat (C i B): II miejsce Julia Religa, V Amelia Pawlak, VII Kornelia Ziółkowska;
Solo modern Junior 2, Rising Stars 14-15 lat (C i B): II miejsce Lena Barczyńska, VII miejsce Kornelia Ziółkowska;
Solo modern improvisation Junior 2, Rising Stars 14-15 lat (C i B): III miejsce Lena Barczyńska;
Solo modern Adults 1, Rising Stars pow. 17 lat ( B): IV miejsce Natalia Mosek;
Solo jazz Adults 1, Rising Stars pow. 17 lat (B i A): VII miejsce Natalia Mosek;
Solo Performing Art Improvisation Junior 1, 12-13 lat (C): VI miejsce Marika Paluch;
Solo jazz Kids 2, Rising Stars, do 10 lat (E, D, C i B): VIII miejsce Zuzanna Kiedrowicz;
Solo jazz Kids 1, Rising Stars, do 8 lat (E, D, C): III miejsce Nadia Czupa;
Solo Performing Art Improvisation do 8 lat (E): III miejsce Nadia Czupa.

Organizatorom gratulujemy pomysłu na nowy, niepowtarzalny rodzaj turnieju, który jest rozgrzewką do kwalifikacji do Mistrzostw Świata IDO.
Gratulujemy pracowitym tancerkom, nieustannego rozwoju w sztuce tańca.

Monika Michalewicz

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.