"Siła lokalności" - audycja i koncert live

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Chojnice Centrum Kultury i radio Weekend FM zapraszają na wyjątkową audycję i koncert live - „Siła lokalności".

W piątek 26 sierpnia w Fosie Miejskiej usłyszymy miejscowych artystów znanych nie tylko z lokalnych, a nawet krajowych scen, ale również anteny radia Weekend FM.

Na żywo zagrają Lubin - Michał Lubiński (Chojnice), ROOMX i Sebastian Sikorski (Chojnice), KEATSU (Chojnice), Paweł Kreft i BTB (Kościerzyna), Zaber (Chojnice), Dj Te (Chojnice), Maksymilian Tachasiuk (Chojnice), Julia Kurszewska (Chojnice), LOLU (Chojnice), Oskar Kucman (Chojnice), LUI - Luiza Gawrońska (Sokole, k. Czarnego) oraz Postulat (Tuchola).

- Często jest tak, że zanim artyści zdobędą uznanie szerszego grona odbiorców i zbudują swoją rozpoznawalność zaczynają na scenach lokalnych ośrodków kultury i antenach lokalnych rozgłośni. Dlatego z okazji 30-lecia Weekend FM łączymy siły, by wspólnie z Chojnickim Centrum Kultury podkreślić znaczenie szeroko pojętej lokalności i lokalnej kultury. Do występów zaprosiliśmy wyłącznie artystów pochodzących z naszego regionu - mówią organizatorzy koncertu i audycji "Siła lokalności".

Koncert będzie miał charakter muzycznej audycji radiowej i będzie transmitowany na żywo w Weekend FM. Z mobilnego studia ustawionego na scenie poprowadzą go dziennikarze chojnickiej stacji oraz artyści i przedstawiciele Chojnickiego Centrum Kultury.

Koncert "Siła lokalności" odbędzie się w piątek 26 sierpnia w Fosie Miejskiej w Chojnicach o 20:00. Wstęp jest wolny.

Opisy wykonawców wraz z teledyskami znajdziecie TUTAJ.

30_plakat_small.jpg

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia