Projekt edukacyjny "Witaj w domu"

„Witaj w domu”, czyli kultura hip-hop w wydaniu koncertowym i warsztatowym dla uczniów chojnickich szkół.

Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają uczniów klas 7 i 8 oraz pedagogów chojnickich szkół do udziału w projekcie „Witaj w domu”. Kluczowym elementem wydarzenia jest realizacja inspirujących koncertów, spektakli, spotkań warsztatowych i seminariów, poprowadzonych przez artystów związanych z polską sceną hip-hopową.

"Witaj w domu" to energia płynąca z czterech elementów wspomnianej kultury oraz wartości, jakie niosą ze sobą jej dziedziny. Zaplanowano warsztaty w obszarach: rap, graffiti, dj'ng, breakdance, które poprowadzą:
- Dj Chmielix: aktualny mistrz świata dj'ów 2022 federacji DMC,
- Looney: jeden z najlepszych polskich artystów graffiti / street art,
- Kaczorex: zwycięzca "Got To Dance. Tylko Taniec” z 2014 / finalista „Mam Talent”,
- Obywatel MC: gospodarz projektu, autor albumu muzycznego "Witaj w domu".

Projekt łączy świat muzyki i sztuki z działaniami prospołecznymi. W tym obszarze odbędą się seminaria, prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Family Lab Polska oraz Dbam O Mój Zasięg, dotyczące cyberprzemocy oraz budowy i wzmacniania poczucia własnej wartości.

Finałem czterogodzinnego programu będzie hip-hopowy spektakl będący połączeniem koncertu Obywatela MC z pokazem umiejętności wszystkich zaproszonych gości.

Wydarzenie odbędzie się 10 maja w Chojnickim Centrum Kultury, zapisy prowadzone są w chojnickich szkołach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Zapowiedź trasy „Witaj w domu”: https://youtu.be/e_Qc446UHwg

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia