"Pozostaw po sobie ślad w mieście" - realizacja muralu

Zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Dworcowej do udziału w wykonaniu malowideł na ścianie budynku zieleni miejskiej przy ul. Świętopełka 4 w Chojnicach.

Wstępny projekt malowideł wykonano na warsztatach w październiku. Tym razem każdy, niezależnie od wieku i tego czy uczestniczył we wcześniejszych spotkaniach, będzie mógł wziąć udział w utworzeniu samego malowidła. Zapewnieniem materiałów oraz koordynacją prac zajmą się organizatorzy.

Zajęcia prowadzone będą przez plastyczki z Fundacji InspirJA. Zaplanowano dwie tury prac: rozpoczynające się odpowiednio o godzinie 10.00 oraz o godzinie 12.00 w sobotę 17 listopada. Udział jest bezpłatny i nie są wymagane zapisy.

Zbiórka odbędzie się przy budynku przy ul. Świętopełka 4 (miejsce pomiędzy parkiem Ewangelickim a II LO).

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Rewitalizacja Dzielnicy Dworcowej w Chojnicach” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Plastyka

Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury, która mieści się w przy Placu Niepodległości 7 w Chojnicach poprzez naukę rysunku, malarstwa, ceramiki, rzeźby oraz innych technik plastycznych zajmuje się rozwijaniem zdolności manualnych, myślenia przestrzennego oraz wyobraźni.