Podwójne podium dla zespołu Sigma

Zespół Sigma z Chojnickiego Centrum Kultury 30 marca zaprezentował się na I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Białobrzeski Dance Show w Gdańsku, skąd przywiózł 3 nagrody.

Osiemnaście dziewcząt z zespołu Sigma zatańczyło show dance i jazz, w kategorii do 11 lat. Na festiwalu panowała niezwykle sympatyczna atmosfera, zespoły tańczyły na hali sportowej w nowoczesnej oprawie technicznej. Festiwal oceniała między innymi Anna Gołębiewska, doświadczony i surowy sędzia na turniejach tańca.

Sebastian Białobrzeski, pomysłodawca i główny organizator, tego dnia nie oceniał zespołów ale oglądał i wybierał osobowości taneczne festiwalu. Tę niezwykle miłą nagrodę, dla osobowości tanecznej festiwalu do 11 lat, w postaci ogromnego białego misia, otrzymała Amelia Rybacka z zespołu Sigma. Amelia tego dnia tańczyła pięknie, bardzo profesjonalnie, z rozbrajającym uśmiechem trzymając kontakt wzrokowy z sędziami i z publicznością przez całą choreografię.

Zespół Sigma w kategorii Show Dance do 11 lat wytańczył II miejsce, a w kategorii jazz III miejsce.

Opiekunem i trenerem zespołu jest Monika Michalewicz.

Serdecznie gratulujemy!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.