Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018

W Święto Konstytucji 3 Maja Stowarzyszenie „Dworek Polski” już po raz piąty zaprasza mieszkańców Powiatu Chojnickiego i turystów do Fosy Miejskiej w Chojnicach (w razie niepogody do Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach) na imprezę „Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018”.

Zbliżające się wydarzenia:

- 2 maja 2018r. godz. 9:00 promocja imprezy na Rynku Miejskim w Chojnicach (przejażdżki rikszą, degustacja chleba ze smalcem)
- 
2 maja 2018r. godz.17:00 koncert kapel oraz zespołów ludowych z Kurpi i Wielkopolski w Szkole Podstawowej w Pawłowie

- 3 maja 2018r. godz. 12:00 Fosa Miejska w Chojnicach Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018

- 3 maja 2018r. godz. 17:00 WDK Ogorzeliny Na Szlaku Kultur Majówka Ogorzeliny 2018



W tym roku jubileuszowa edycja imprezy! Już po raz piąty spotkamy się 
w Fosie Miejskiej w Chojnicach, by razem uczcić Święto Konstytucji 3 Maja 
w atmosferze staropolskich obyczajów! Czekają nas występy folklorystyczne zespołów z całej Polski, V Ogólnopolski Konkurs Kapel Ludowych, zabawy 
i konkursy dla dzieci, a także dla dorosłej publiczności z nagrodami. Razem zachwycimy się na nowo polskim strojem, muzyką, tańcem oraz tradycyjną kuchnią.

Do konkursu kapel ludowych zgłaszają się nowe zespoły, jak i te które już przyjeżdżają do nas od samego początku organizacji tej imprezy, czyli od 2014r. Impreza jest też pierwszym dużym projektem Stowarzyszenia „Dworek Polski”, które w tym roku obchodzi 5-lecie swojej działalności.

Kapele, które odwiedzą nas podczas „Majówki” to Kapela Ludowa Ostródzianie (Warmia – Mazury), Kapela Miód na Serce (Kurpie), Kapela „Pieńkowianie” (Rzeszowskie/Kieleckie), Kapela Ludowa Furman (Warmia), Kapela Dudziarska „Koźlary” (Wielkopolska), Kapela „Ela i kapela” (Dolne Powiśle), Kapela Jana Kani (Kurpie), Kapela Regionalnego Zespołu Tursko (Wielkopolska), Kapela Kaszubska „Purtki” oraz Kapela Ludowa „Bławatek” 
(Kaszuby). Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta na szlaku wielu regionów Polski.

W tym roku, z racji jubileuszowej edycji imprezy, Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza na Zaręczyny Tadeusza i Zosi na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz jubileuszowy tort.

Nie zabraknie również tradycyjnego już powitania Bociana oraz Narodowego Tańcowania dla dzieci. W tym roku zmierzymy się z polonezem. 

Zapraszamy do Fosy Miejskiej w Chojnicach od godz.12:00! Szczegóły można przeczytać na plakacie.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorami: Powiat Chojnicki i Gmina Miejska Chojnice, partnerami: Chojnickie Centrum Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach.

Zadanie pt.„Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018” dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice. Środki własne Stowarzyszenia „Dworek Polski” pochodzą ze zbiórki publicznej.

Zespoły ludowe z Kurpi i Wielkopolski zaprezentują się również 2 maja 2018r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Pawłowie, a wszystkie kapele i zespoły goszczące w Chojnicach będzie można również zobaczyć 3 maja 2018r. od godz.17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach, gdzie powalczą o Puchar Wójta Gminy Chojnice.

Zadanie pt. „Na Szlaku Kultur Majówka Ogorzeliny 2018” dofinansowane jest ze środków Gminy Chojnice. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorem: Gmina Chojnice, partnerem: Gminny Ośrodek Kultury.

Wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie „Dworek Polski” można również śledzić na stronie Facebook! : DworekChojnice

Serdecznie zapraszamy!!! Do zobaczenia!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry