#mójdomkultury: ruszyła druga edycja akcji odkrywającej lokalne talenty

Akcja została zainicjowana przez Chojnickie Centrum Kultury w 2020 pandemicznym roku z myślą i w trosce o lokalnych artystów, twórców i pasjonatów podczas lockdownu. Dziś powraca w drugiej odsłonie i jest kierowana do wszystkich, którzy pragną ze swoją twórczością wyjść do szerszego grona odbiorców, zaistnieć na autorskiej wystawie, koncercie, czy performansie. Liczy się pasja i talent, bez względu na posiadane wykształcenie i doświadczenie.

Pierwsza część akcji prowadzona jest online i polega na dzieleniu się swoimi pracami, nagraniami pod hashtagiem #mójdomkultury w social mediach. Druga, finałowa część to prezentacje laureatów w Chojnickim Centrum Kultury, realizowane w formie interdyscyplinarnych wydarzeń z obecnością publiczności.

Akcję podzielono na 4 kategorie: obraz, dźwięk, słowo, ruch. Czekamy na zgłoszenia od osób czujących się swobodnie w obszarach muzyki, malarstwa i rysunku, fotografii, filmu, także rzeźby, grafiki. Zapraszamy autorów poezji, czy performerów. Dla wielu uczestników będzie to pierwszy krok do wyniesienia działań artystycznych na otwarte wody, ale i szansa na zauważenie i dalszy rozwój.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy zamieścić autorską pracę na swoim Facebooku lub/i Instagramie pod hashtagiem #mójdomkultury oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.ckchojnice.pl. Należy mieć skończone 13 lat. Ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń jest 9 stycznia 2023.

Po tym terminie kapituła konkursowa wyłoni dziesięciu laureatów drugiej edycji #mójdomkultury, z którymi będzie można spotkać się na żywo w ramach interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych w „chaceku”. Organizator może wyróżnić więcej osób - tak się stało na pierwszej edycji, w ramach której podczas trzech wydarzeń zaprezentowało się aż 26 finalistów.

Regulamin akcji znajduje się poniżej.

Link do formularza online: https://forms.gle/TWqyCxFG59eKHNFr6

Zapraszamy!

#mdk2022 Arek Skiba

#mdk2022 Olgierd Szopiński

#mdk2022 Grzegorz Szlanga

ZałącznikWielkość
PDF icon Regulamin #mójdomkultury101.59 KB
PDF icon Formularz zgłoszeniowy155.46 KB

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.