#mójdomkultury: Finaliści 2. edycji akcji zaprezentują się w ChCK

W sobotę 4 marca o godzinie 17:00 gmach Chojnickiego Centrum Kultury wypełni się dźwiękami, obrazami, rysunkami, fotografiami, rzeźbami, tkaninami oraz... słowami.

W tym dniu odbędzie się finał akcji skierowanej do lokalnych Artystów i Twórców, prowadzonej pod nazwą "#mójdomkultury". W charakterze interdyscyplinarnego wydarzenia, zostanie zaprezentowana twórczość 22 Finalistów drugiej edycji przedsięwzięcia.

Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w kasie Chojnickiego Centrum Kultury od środy 22.02. Ich ilość jest ograniczona.

Głównym celem inicjatywy jest upowszechnianie i promowanie młodej, lokalnej działalności artystycznej w jak najszerszym jej kontekście. Przypomnimy, że od listopada 2022 do stycznia 2023 uczestnicy dzielili się swoimi pracami oraz nagraniami pod hashtagiem #mójdomkultury w mediach społecznościowych. W wyniku obrad komisji złożonej z przedstawicieli Chojnickiego Centrum Kultury oraz ekspertów z różnych dziedzin sztuki i kultury, wyłoniono 22 Finalistów.

Finaliści 2. edycji #mójdomkultury:
☞ Mateusz Fortuński
☞ Entfloria: Wiktoria Żmudzka, Filip Hoppe, Wiktor Kardasiński
☞ Maciej Wiligala
☞ Julia Stoltmann i Monika Wardyn
☞ Wiesia Szypelt
☞ Anna Pupka Lipińska
☞ Agata Kłos
☞ Mateusz Włodarczyk
☞ Wiktoria Wagner
☞ Maciej Szulc
☞ Emilia Gawin
☞ Daria Lunitz
☞ Stefan Olszak
☞ Wiktoria Porożyńska
☞ Paulina Bała
☞ Hanna Ignasiak
☞ Ewa Wojtas
☞ Dominik Szczęsny
☞ Mateusz Mantej
☞ Dariusz Jazdzewski
☞ Dominika Szałkowska
☞ Radosław Ginter

Akcja #mójdomkultury została zainicjowana przez Chojnickie Centrum Kultury w 2020 pandemicznym roku z myślą i w trosce o lokalnych artystów, twórców i pasjonatów. Prowadzona była w przestrzeni internetowej w czasie lockdownu, natomiast wydarzenia finałowe odbywały się już z udziałem publiczności w Chojnickim Centrum Kultury. Po ponad dwóch latach przedsięwzięcie powróciło w drugiej odsłonie. Akcja jest kierowana do wszystkich, którzy pragną ze swoją twórczością wyjść do szerszego grona odbiorców, zaistnieć na autorskiej wystawie, koncercie, czy performansie.

Poniżej materiały video zachęcające do udziału w 2. edycji #mójdomkultury.

Zapraszamy!

#mdk2022 Arek Skiba

#mdk2022 Olgierd Szopiński

#mdk2022 Grzegorz Szlanga

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.