Koncert ZPiT „Bławatki” na Chojnickim Aniołowie

Organizatorem festynu jest Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum, które zbiera fundusze na budowę stacjonarnego hospicjum w Chojnicach. Cel ten pomagają osiągnąć artyści, którzy prezentując swoje umiejętności zachęcają publiczność do udziału w charytatywnej kweście.

Dzieci z ZPiT „Bławatki” chętnie przyłączyły się do akcji i 23 czerwca wraz kapelą wystąpiły w Fosie Miejskiej przed licznie zgromadzona widownią. Chojnickie Aniołowo odbyło się po raz 13 i jak co roku było słonecznie, muzycznie i kolorowo. Chojniczanie mieli okazję wysłuchać utworów muzyki rozrywkowej, klasycznej, operowej i dzięki „Bławatkom” również kaszubskiej. Można było podziwiać występy taneczne, akrobatyczne, kabaretowe, zachwycić się ludowym rękodziełem i posmakować lokalnych przysmaków. Na rzecz TPH wystąpiły dzieci, dorośli i seniorzy. Wszystkich połączyła wspólna idea czynienia dobra i dzielenia się nim z innymi.

ZPiT „Bławatki” serdecznie zaprasza na swój koncert podczas XXI Światowego Zjazdu Kaszubów, który odbędzie się w Chojnicach 6 lipca 2019 roku. W sobotę o godz. 13:20 Bławatki wystąpią na głównej scenie w Parku 1000-lecia. Wszystkich miłośników folkloru serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i świętowania!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.