Koncert zespołu Hańba!

W ramach festiwalu poetyckiego "Wszystko jest Poezja" Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 6 czerwca o godz. 18.00 na koncert zespołu Hańba!.

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa 'Hańba!' powstała jako fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnowali zło otaczającego ich świata lat 30. i 40.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm przy wsparciu poetów (zarówno dobrze –Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szymański, Szenwald, Ginczanka, Wittlin – znanych) oraz podwórkowego instrumentarium.

W 10. roku działalności zespołu nie sposób już jednak odróżnić, gdzie kończy się fikcja i historyczny anturaż, a gdzie rozpoczyna opowieść o smutnym obliczu lat. 20 XXI wieku. W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014).

Hańba! gra w składzie:

Andrzej Zamenhof – bandżo, basbandżo, śpiew
Tadeusz Król - akordeon, klarnet, saksofon tenorowy
Antoni Skwarło – bęben, akordeon
Ignacy Woland - tuba, sakshorn, śpiew

Festiwal poetycki "Wszystko jest Poezja" organizowany jest pod patronatem Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego przez II LO w Chojnicach. Partnerami wydarzenia są: Kilimandżaro, Basgrow Studio, CEW.

Chojnickie Centrum Kultury
Czwartek 6 czerwca 2024 r., godz. 18.00
Bilety:
40 zł normalny
30 zł ulgowy

( do nabycia w kasie ChCK i przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

Hańba! w Kiosku - 20 miljonów #mikrokoncerty

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia

Dni Chojnic 2024

28.06.2024 - 30.06.2024