Koncert "Z batutą i humorem po świecie"

Z okazji Dnia Kobiet 7 marca w Chojnickim Centrum Kultury wystąpi Warszawska Orkiestra Kameralna "Impressione" pod batutą Macieja Niesiołowskiego, ze świetnymi solistami i ogromną dawką dobrego humoru.

Warszawską Orkiestrę Kameralną "Impressione" tworzą muzycy na co dzień grający m.in. w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej i Orkiestrze Sinfonia Varsovia.

Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Krzesimir Dębski, Maciej Niesiołowski, Sławomir Chrzanowski, Piotr Wijatkowski i wielu innych. Różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra występuje na najlepszych zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.

Koncert poprowadzi znany z telewizji, doświadczony dyrygent Maciej Niesiołowski, który rozpoczynał swoją karierę od stanowiska dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Następnie dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, a także piastował stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. "Z batutą i humorem", co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Maciej Niesiołowski jest laureatem prestiżowej Nagrody Publiczności Wiktor (1990).

Wraz z orkiestrą wystąpią soliści i muzycy:
Milena Lange – sopran
Łukasz Skrobek – baryton
Wiktoria Szubelak – gitara klasyczna

Czwartek 7 marca, godz. 19:00
Sala widowiskowo-kinowa Chojnickiego Centrum Kultury
Bilety: 90 zł

Do kupienia w Promocji Regionu Chojnickiego, kasie kina i przez internet.

KUP BILET

Patronat: Starosta Chojnicki Marek Szczepański i Burmistrz Chojnic dr Arseniusz Finster
Organizatorzy: Chojnickie Centrum Kultury, Promocja Regionu Chojnickiego

Serdecznie zapraszamy!

Měsíčku na nebi hlubokém / A. Dvořák / Milena Lange - soprano

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry