Koncert "U prząśniczki"

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Chojnickie Centrum Kultury i Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach zapraszają 16 listopada na koncert uczniów szkoły muzycznej.

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski, zapraszamy na koncert uczniów szkoły muzycznej “U prząśniczki…”, który poświęcony będzie w całości kompozytorom polskim XIX i XX wieku. Oprócz klasyki literatury muzycznej w postaci Chopina i Moniuszki, dzieci zaprezentują się też w utworach autorów tworzących współcześnie, takich jak Stachak czy Sienkiewicz. Nie zabraknie również klasyki muzyki filmowej, która również pisana była przez Polaków, w tym przez Wojciecha Kilara. Taneczna nuta przemknie między mazurkami i walcami, przez ciche kołyski i energiczne polonezy. Niespodziankę przygotowała również grupa rytmiki.

Piątek 16 listopada 2018 r., godz. 18:00
Aula Szkoły Podstawowej nr 1, ul. 31 Stycznia 21
Wstęp wolny

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry