Koncert taneczny na zakończenie sezonu artystycznego 2022/2023

15 czerwca na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbył się koncert taneczny podsumowujący miniony rok. Wystąpiły zespoły, duża i mała formacja, duety oraz solistki. Nasze tancerki z ogromnym poświęceniem i niezwykłą pasją trenowały cały rok pod czujnym okiem Moniki Michalewicz, choreografki i instruktorki tańca ChCK.

Podczas koncertu można było podziwiać utalentowane tancerki, wspaniałe choreografie i przepiękne kostiumy. Był też czas na podsumowanie ostatniego roku, który pod wieloma względami był naprawdę niezwykły. Mnóstwo nagród, medali i wysokie oceny artystów baletu takich jak GIEORGIJ PUCHALSKI. Monika Michalewicz wraz z zespołem Sigma z Chojnickiego Centrum Kultury otrzymały Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca we Włocławku. Tancerki ChCK mogą pochwalić się również bardzo dobrymi wynikami na Mistrzostwach Ekstraklasy w Łasku koło Łodzi. W kategoriach artystycznych: jazz modern, show dance, i lirycal jazz.

Nasze tancerki miały również wysokie wyniki na pierwszym w Gdańsku turnieju Polskiej Federacji Tańca, która organizuje kwalifikacje do najtrudniejszych Mistrzostw Europy i Świata Internationale Dance Organization. Jest to prestiżowa organizacja taneczna, która wyłania mistrzów Polski, Europy i Świata IDO, spośród najlepszych polskich tancerzy klasy S, czyli klasy międzynarodowej. Tancerki ChCk osiągnęły sukces na turnieju Chance for Dance w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki Toruń oraz na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia