Koncert tancerek w galerii Brama Pomorza

24 listopada tancerki Chojnickiego Centrum Kultury zaprezentowały swoje taneczne umiejętności podczas obchodów 10-lecia galerii.

Czterdzieści tancerek zatańczyło program specjalnie przygotowany na tę okazję, na małym parkiecie. Zatańczył zespół Music Dance do 11 lat duża formacja, zespół Music Dance mała formacja 13-17 lat, zespół Arabeska 12-14 lat i bardzo dużo solistek z Zespołu Sigma i Music Dance.

Można było obejrzeć choreografie solowe i zespołowe, nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu w Bułgarii, Mistrzostwach Ekstraklasy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego, Mistrzostwach Mokotowa Polskiej Federacji Tańca, Ogólnopolskim Festiwalu Tańca we Włocławku oraz wielu innych turniejach i festiwalach.

Doświadczone tancerki turniejowe od 13 do 17 lat zaprezentowały niezwykłą technikę taneczną i akrobatyczną, ponieważ doskonale wykonały na niełatwej podłodze wszystkie elementy baletowe i akrobatyczne, bez podłogi baletowej! Pięknie prezentowały się tancerki najmłodsze w solo od 7 do 11 lat: Magdalena Knopik, Nadia Czupa, Julia Muszyńska, Zuzanna Gakan, Nina Fierek, Zuzanna Kiedrowicz i Matylda Pałubicka. Na koncercie po raz pierwszy zatańczyła Nina Fierek.

Życzymy galerii Brama Pomorza kolejnych udanych 10 lat.

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.

Wydarzenia