Koncert Orkiestry Symfonicznej "Soli Deo”

Kościół Chrześcijan Baptystów w Chojnicach zaprasza w niedzielę 2 czerwca na koncert orkiestry symfonicznej "Soli Deo” w ramach obchodów 20-lecia istnienia Zboru.

„Od stworzenia do zbawienia” to motyw przewodni koncertu, jaki przedstawi profesjonalna orkiestra symfoniczna mająca swoją siedzibę w Łucku w zachodniej Ukrainie. W programie koncertu usłyszymy ponad dwadzieścia nowych aranżacji współczesnych i klasycznych utworów z gatunku: soul, gospel, spiritual gospel, jak również nieznane wersje muzyki filmowej i musicalowej.

Orkiestra składa się z pięćdziesięciu zawodowych muzyków tworzących sekcje strunowe, smyczkowe, dęte i perkusyjne. Towarzyszy jej dwoje solistów - Katarzyna Klimczak i Mariusz Matera. Orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów – Jakow Woźniuk i Wiktor Borszcz.

Muzycy z Łucka w ciągu ostatnich kilku lat dali wiele koncertów na terenie Białorusi, Polski i Ukrainy. Występ orkiestry stanowi część obchodów jubileuszu, w ramach którego odbędą się także:
„Krew darem życia” wspólna akcja z PCK - zbiórki krwi na Rynku w Chojnicach - 01.06.2019 – godz. 9.30 – 14.00
Uroczyste nabożeństwo w ChCK - 02.06.2019 – godz. 11.00

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na Hospicjum w Chojnicach.

Chojnickie Centrum Kultury,
02 czerwca 2019 r. godz. 17:00
Bilety: 40 zł

(do kupienia w ChCK lub przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry