Koncert Noworoczny „Głosy Świata”

Na początku Nowego Roku w Chojnickim Centrum Kultury zagoszczą wspaniali muzycy z Polski i z zagranicy, którzy zabiorą widzów na przepiękną, muzyczną podróż po świecie!

Zaczniemy oczywiście od naszej ojczyzny, a z Polski ruszymy dalej do Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji a nawet Meksyku! Przekonamy się, jak fantastyczne melodie powstawały w różnych zakątkach świata i jak łatwo można się przy nich zakołysać a także zaśpiewać wspólnie z solistami.

W programie m.in. Kujawiak H. Wieniawskiego (Polska), Brunetki Blondynki R. Stolza (Niemcy), La Vie en Rose L. Guglielmiego (Francja), Dziewczęta z Barcelony N. Dostala (Hiszpania), Funiculi Funicula L. Denzy (Włochy), Grek Zorba M. Theodorakisa (Grecja) czy Cielito Lindo (Meksyk).

Głosami świata śpiewać będą znakomici soliści – fenomenalna meksykańska sopranistka, Alejandrina Vazquez, polski Pavarotti Dariusz Stachura, a także utalentowana  Aleksandra Borkiewicz. Orkiestra Symfoników pod batutą Marka Czekały oraz prowadząca koncertEmilia Czekała wprawią słuchaczy w najlepszy, rozbujany, noworoczny humor, z którym obowiązkowo należy wchodzić w nowy 2022 rok!

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Alejandrina Vazquez - sopran
Dariusz Stachura – tenor
Aleksandra Borkiewicz – sopran
Marek Czekała- dyrygent
Emilia Czekała – prowadzenie

Chojnickie Centrum Kultury
6 stycznia 2022 r., godz. 16:00 i 19:00
Bilety: 100 zł

KUP BILET (na godz. 19:00)

UWAGA: Obecnie sprzedaż na godz. 16:00 odbywa się wyłącznie w kasie ChCK tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 i podpisaniu oświadczenia.

Zapraszamy!

plakat_chojnice_2022_100x70_druk_v2-1_0.jpg

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry