Koncert "Najpiękniejsza muzyka filmowa"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 19 września na koncert Orkiestry Kameralnej PROGRESS z Gdańska, która zagra najpiękniejsze filmowe motywy muzyczne. Towarzyszyć im będzie znakomita solistka, a także wirtuozi akordeonu i fortepianu.

Najpiękniejsza muzyka filmowa to niezwykły program zawierający najpiękniejsze i najbardziej znane tematy z polskich oraz zagranicznych filmów i seriali. Orkiestra Kameralna Progress wielokrotnie podczas swojej dziesięcioletniej działalności wykonywała z ogromnym powodzeniem muzykę filmową na licznych koncertach. Z tym repertuarem dokonała również nagrania płytowego pod nazwą Amber Tango Najpiękniejsza muzyka filmowa. Projekt zawsze spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności, dla której Orkiestra oprócz cudownej muzyki przygotowała również dodatkowe atrakcje. Koncert organizowany jest z okazji 35-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz 21. Chojnickiego Filmobrania.

Program koncertu przeplatają kompozycje ze znanych i lubianych ścieżek dźwiękowych oraz perełki z krainy tanga, m.in.:
– La Valse D’Amélie, La Noyée z filmu "Amelia"
– Moon River z filmu "Śniadanie u Tiffany’ego"
– Tango Por una cabeza z filmu "Zapach kobiety"
– Temat z filmu "Ojciec chrzestny"

W koncercie wystąpią:
Karolina Sołomin - sopran
Paweł A. Nowak – akordeon
Jakub Ostrowski – fortepian
Orkiestra Kameralna PROGRESS pod kierownictwem dyrygenta Szymona Morusa

Chojnickie Centrum Kultury
19 września, godz. 19:00
Bilety: 60 zł

(do kupienia w kasie kina i przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry