Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 21 maja o godz. 17 na koncert w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej orkiestry z Radzynia Podlaskiego.

Swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Pomysłodawcą, założycielem oraz dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło. Arti Sentemo koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Słowacja). Skład orkiestry tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu mgra Zbigniewa Czuryły - uczniowie szkoły muzycznej II stopnia oraz studenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku, Katowicach. Młodzi muzycy wchodzący w skład orkiestry to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej, stypendyści Premiera RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – "Młoda Polska”.

Repertuar orkiestry tworzą autorskie aranżacje utworów klasycznych i rozrywkowych na 10 akordeonów, flet i instrumenty perkusyjne. Podczas koncertu usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Georges Bizet czy Gioacchino Rossini. Nie zabraknie również tak znanych utworów jak Polonez z filmu "Pan Tadeusz", suita z filmu "Bandyta", tango Carlosa Gardela czy "Remedium" Seweryna Krajewskiego.

Chojnickie Centrum Kultury
Sobota 21 maja 2022 r., godz. 17:00
Wstęp: bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie ChCK

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia

Dni Chojnic 2024

28.06.2024 - 30.06.2024