Koncert Emilii Pawłowskiej "Niebo nad jeziorem"

Wielbiciele muzyczno - poetyckich opowieści będą zachwyceni. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 16 maja 2024r. o godz. 19.00 na koncert Emilii Pawłowskiej z zespołem.

„Niebo nad jeziorem" to autorski debiut pochodzącej z okolic Więcborka wokalistki i autorki piosenek Emilii Pawłowskiej. Projekt jest kompilacją historii opowiadanych wierszami dwóch związanych z naszym regionem poetek: Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Piosenki są pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o których jakość zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk - współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.

Materiał muzyczny zawarty w programie jest bardzo zróżnicowany, oscyluje wokół jazzu, popu, bossa novy i muzyki etnicznej. Wynika to z fascynacji różnymi stylami muzycznymi twórców albumu. Dzięki tego rodzaju muzycznym inspiracjom
w twórczości zespołu zawarta jest cała paleta emocji, a refleksje zawarte w tekstach poetek poruszają i kierują uwagę słuchacza na ponadczasowe wartości.

Album „Niebo nad jeziorem" na rynku muzycznym ukazał się 28 maja 2021 r. nakładem sopockiego wydawnictwa Soliton.

Płytę patronatem medialnym objęły redakcje: Polskie Radio PiK, Muzykoholicy, Polska Płyta / Polska Muzyka i Era Jazzu. Płyta zebrała sporo przychylnych recenzji dziennikarzy i znalazła się w 4 rankingach podsumowujących pandemiczny – wydawniczy rok 2021. Album emitowany był w lokalnych, jak i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych m.in. na antenie Radia 357 przez Marka Niedźwieckiego. W Radiu Lublin album uzyskał status albumu tygodnia ekstra.

Podczas koncertu na scenie wystąpią:

Emilia Pawłowska - śpiew
Igor Nowicki - instrumenty klawiszowe
Marcin Gawdzis - trąbka, flugelhorn
Maciej Olesiński - gitary, banjo, ukulele, chórki
Bartłomiej Werachowski - gitary basowe
Mateusz Krawczyk - perkusja
chórek

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej Artystki: https://emiliapawlowskamusic.pl/niebo-nad-jeziorem/.

Chojnickie Centrum Kultury
Czwartek 16 maja, godz. 19.00
Bilety: 40 zł
( do nabycia w kasie ChCK i przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

emilia pawłowska - Wybrałam (official video)

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia