Komedia "KACZO" - na zakończenie Nocy Muzeów 2023

Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 13 maja na komedię w wykonaniu aktorów poznańskiego Teatru Krytycznego.

“Kaczo” to intrygująca komedia o życiu, teatrze i aktorach, w której następuje zderzenie doświadczeń wielkiego artysty z dążeniem do sławy nowego pokolenia aktorów, rozpoczynających swą karierę zawodową. Bogusław Schaeffer to jeden z najciekawszych współczesnych artystów i niezwykle ważna postać polskiej kultury. To artysta o niezwykle rozległych zainteresowaniach twórczych i kontrowersyjnych poglądach estetycznych.

Schaeffer jest prekursorem wprowadzenia na scenę techniki collage’u, której świetnym przykładem jest „Kaczo”. Autor swobodnie żongluje różnorodnymi konwencjami, łączy i przeplata muzykę i tekst, filozoficzne monologi oraz scenki opisujące przyziemne perypetie bohaterów. W spektaklu nie zabraknie fantazji, swobody, dowcipu i niespodzianek, gdyż jak stwierdził sam autor sztuki: „Chcę, by widz w teatrze śnił, a nie żeby sprawdzał czy wszystko jest na miejscu. Piszę sztuki dla marzycieli, nie dla kontrolerów”.

Obsada:
Showman - Paweł Wódczyński
Ona - Hanna Pustkowiak
On - Oskar Pozorski
Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Bogdan Żyłkowski
Kostiumy: Kinga Ludek
Choreografia: Karolina Wyrozumska i Tekla Witoszek

Chojnickie Centrum Kultury
13 maja, godz. 22:00 (na zakończenie Nocy Muzeów)
Bilety: 20 zł (do nabycia w kasie ChCK i przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

kaczo.jpg

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.