Kino ChCK z najlepszą frekwencją w Polsce

W 2022 roku chojnickie kino pod względem średniej liczby widzów na seans nie miało sobie równych w kraju. Zanalizowanych zostało 200 polskich miast, w których brane były pod uwagę zarówno multipleksy jak i kina jednosalowe.

Dane GUS zostały przedstawione w artykule na stronie Boxoffice-bozg.pl. Autor skoncentrował się na widowni w 200 miastach z najwyższą liczbą widzów w kinach w 2022 roku.

Jednym z analizowanych parametrów była średnia liczba widzów na seans. Pierwsze miejsce z wynikiem 86 widzów na seans zajęło kino Chojnickiego Centrum Kultury, które w zeszłym roku odwiedziło łącznie 71366 osób. Warto zwrócić uwagę, że w tabeli prezentującej dziesięć najlepszych miast w tej klasyfikacji, odrzucone zostały te, w których w ciągu roku było poniżej 700 seansów, czyli mniej niż dwa dziennie. Niektóre kina działają tylko w weekendy, a część jedynie przy okazji głośnych premier, więc ta średnia nie jest tam miarodajna.

Minimalna liczba widzów potrzebna, żeby znaleźć się w pierwszej dziesiątce to 43 osoby na seans. Dla porównania, w największych miastach średnia ta waha się w okolicach 20-30 osób. Tym bardziej wynik chojnickiego kina zasługuje na uwagę. Poniżej lista miast z najlepszymi wynikami w tej kategorii:

1. Chojnice - 86 widzów na seans
2. Sucha Beskidzka - 64 widzów na seans
3. Kościerzyna - 62 widzów na seans
4. Lębork - 58 widzów na seans
5. Garwolin - 53 widzów na seans

"Niezmiernie cieszy nas tak liczna publiczność, zarówno jeżeli chodzi o frekwencję na pojedynczym seansie, jak i tę całościową. W tym roku nasze kino już odwiedziło ponad 73 tysiące widzów, więc ten wynik będzie jeszcze lepszy niż w 2022 r. To pokazuje, że przygotowana oferta trafia w gust naszych klientów. Robimy wszystko co w naszej mocy, by były to propozycje premierowe, i tak w większości przypadków się dzieje. Oczywiście chcielibyśmy pokazywać więcej tytułów, ale przy jednej sali kinowej, która spełnia jednocześnie inne funkcje, jest to po prostu technicznie niemożliwe." - wyjaśnia dyrektor ChCK Radosław Krajewicz.

W tym roku na ekranie ChCK widzowie zobaczą jeszcze między innymi takie filmy jak: "Trolle 3", "Kicia kocia pod choinkę" "Uwierz w Mikołaja", "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", "Wonka"czy "Aquaman i Zaginione Królestwo".

O naszym kinie mówią także w ogólnopolskich mediach. TUTAJ materiał, który ukazał się w Teleekspresie.

Link do artykułu źródłowego: https://boxoffice-bozg.pl/liczba-widzow-w-dwustu-polskich-miastach/

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.

Wydarzenia