Kawiarenka na 11 listopada w Chojnicach

Stowarzyszenie „Dworek Polski” serdecznie zaprasza 11 listopada 2023 roku 
o godzinie 16:00 na Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej.

W tym roku powrócimy do czasów odzyskania niepodległości i po raz IX spotkamy się 
w „Klubo-Kawiarni” przy Swarożyca 1. Ponadto tradycyjnie zapraszamy na przejażdżkę rikszą od godziny 10:00 na Starym Rynku w Chojnicach oraz do słodkiej kawiarenki. Świętować będziemy również w autobusie linii nr 7 MZK Chojnice, śpiewając wspólnie pieśni patriotyczne. Startujemy o godzinie 13:33 
z przystanku Park Świętopełka.

Na deskach Chojnickiego Centrum Kultury w programie rozrywkowym lat 20. 
i 30. XX wieku zaprezentuje się młodzież powiatu chojnickiego. Wystąpią laureaci IX Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz Dworek Polski. Specjalnie dobrany kostium oraz rekwizyty pozwolą na podróż w czasie, a w klimat przedwojennej rewii wprowadzą nas zaproszeni artyści. Na scenie królować będzie młodzież.

Przedwojenna rewia była wielkim widowiskiem i show. Mamy nadzieję, że koncert również będzie sporym zaskoczeniem. Dynamika, rytm, taniec, kostiumy i piękna piosenka zagwarantują nam wspaniałą zabawę.

W tym roku na scenie będziemy gościć Zespół Taneczny Perełki oraz Mażoretki Bysławskie.

Zespół Taneczny Perełki z Leźna został założony w 1998 roku w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie. Młode tancerki uświetniają nie tylko lokalne wydarzenia, ale występowały również na scenach Opery Bałtyckiej, Teatru Muzycznego i Teatru Miejskiego w Gdyni. Podczas 25-letniej działalności zespół opracował 50 układów choreograficznych, a w repertuarze znajdują się między innymi taniec irlandzki, hiszpański, cygański, arabski, czy marynarski. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

Mażoretki Bysławskie tworzą dziewczęta z Bysławia oraz okolicznych miejscowości i gmin. Grupa juniorek, kadetek i seniorek pasjonują się tańcem, a w trakcie występów wykorzystują takie rekwizyty jak pompony, czy pałeczki. Wykonują układy taneczno – marszowe na pokazach ulicznych i paradach, a także turniejach zajmując pierwsze miejsca. I działają tak już od 9 lat.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są do odbioru w kasie Chojnickiego Centrum Kultury. Ilość miejsc jest ograniczona, 1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia.

Zadanie dofinansowane jest przez Powiat Chojnicki i Gminę Miejską Chojnice. Partnerem wydarzenia jest Chojnickie Centrum Kultury.

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia